Kowadło kupię

Sprawy bieżące

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

TomSta
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:06
Lokalizacja: Słubice, Lubuskie

Kowadło kupię

Post autor: TomSta » 01 gru 2019, 00:37

Siema, chcę zacząć zabawę z kuciem, wygląda na to, że kowadło to podstawa. Nie wiem jakie, nie znam wymiarów, niczego. Do tej pory tylko liść wykulem na zamkowym festynie. Czy oprócz OLX i allegro ktoś coś ma na sprzedaż? Rady odnośnie wagi, wymiarów czy powierzchni pracy przyjmę od Was z rumieńcem na twarzy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Kowadło kupię

Post autor: bey » 01 gru 2019, 09:22

Zacznij od przeczytania regulaminu i powitalni :P
Lepsze jest wrogiem dobrego

graffic

Re: Kowadło kupię

Post autor: graffic » 01 gru 2019, 10:02

a później przeczytaj wątki dot. kowadeł - jest tego trochę

TomSta
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:06
Lokalizacja: Słubice, Lubuskie

Re: Kowadło kupię

Post autor: TomSta » 01 gru 2019, 11:22

Rozumiem, dzięki.

TomSta
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:06
Lokalizacja: Słubice, Lubuskie

Re: Kowadło kupię

Post autor: TomSta » 01 gru 2019, 11:26

Jednak temat zostaje, chcę kupić kowadło.

graffic

Re: Kowadło kupię

Post autor: graffic » 01 gru 2019, 13:35

cudownie - jest parę portali zajmujących się sprzedażą sprzętu kowalskiego, jest allegro, olx, są skupy złomu... do wyboru do koloru - gratuluję chęci zakupu (planów)
w sumie (tak myślę) - że w dobie dzisiejszego ekshibicjonizmu (każdy pokazuje co ma) oraz ogłaszanie wszem i wobec wszelkich potrzeb natury prywatnej - zastanawiam się po po jaką cholerę się zarejestrowałeś na FK ?

żeby się dowiedzieć jakie wymiary ma mieć bitnia ? kurde, chłopie - nawet nie napisałeś co będziesz robił na tym kowadle... jak klepał listki - to bitnia 6x15 cm wystarczy, jak ma być wygodnie to 10x20 cm - jak będziesz kuł większe elementy - to 15x30 cm - a jak będziesz uprawiał seks z wielorybem na kowadle - to jakieś 250x1500cm

pomyśl - zadajesz z dupy pytanie i oczekujesz że ktoś wpadnie na to co CI chodzi po głowie, nawet budżetu nie podałeś (a to wyklucza albo daje sporo możliwości) - inne będą kowadła do 300 pln a inne do np. 6000 pln

itd. itd. itd. - zastanawiasz się nad kowadłem - a już w pierwszym zdaniu błysnąłeś ("wygląda na to że kowadło to podstawa") - przepraszam, ale nie - nie napisałeś kuciem czego / kogo - bo jeśli chcesz kuć skały to kowadło CI nie potrzebne - raczej młotek i kliny, szpilki, przecinaki, itp. - jak chcesz kuć (po młodzieżowemu "uczyć się") - to przydałoby się zacząć szukać książki, notatek, zeszytów itp. (wówczas kowadło w ogóle Ci nie jest potrzebne) - w przeciwieństwie do kucia czyt. nauczenia się formułowania zapytań

TomSta
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:06
Lokalizacja: Słubice, Lubuskie

Re: Kowadło kupię

Post autor: TomSta » 01 gru 2019, 15:48

Dzięki.

TomSta
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:06
Lokalizacja: Słubice, Lubuskie

Re: Kowadło kupię

Post autor: TomSta » 01 gru 2019, 15:52

Wiesz co napisałem, ale w innym temacie,
Na początku groty do strzał, jak już ręką się przyzwyczai to powoli jakiś mały kozik, coraz więcej wyżej. Może kiedyś jakiś miecz....

graffic

Re: Kowadło kupię

Post autor: graffic » 01 gru 2019, 22:26

tak - czytałem :)
ot kolejny kryptonożorób :D hahaahah - że niby kowalstwo, i coś tam - a później że noże i miecze :D

luz - trochę się natrząsam, ale tak to już jest - na knive'sie noszą dupy wyżej nosa - wiedzy i umiejętności nie pokazują - tu się podszkolą i nierzadko na głupawe pytania otrzymają odpowiedzi - a później myk i już robią noże heheeh

ci co mnie znają wiedzą jaki mam stosunek do nożorobów (nie chodzi o rzemiosło - bo jest piękne jak każde inne i również wymaga wiedzy i umiejętności) - chodzi mi o takie pitolenie że "zostanę kowalem" by kuć noże - po prostu ściema pierwszej wody

Awatar użytkownika
Jacenty
weteran forum
Posty: 4253
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:18
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Re: Kowadło kupię

Post autor: Jacenty » 02 gru 2019, 07:36

tzw. kowal szlifierkowy🙃

TomSta
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:06
Lokalizacja: Słubice, Lubuskie

Re: Kowadło kupię

Post autor: TomSta » 02 gru 2019, 17:43

Aha... Dzięki za miłe powitanie :)
Jeśli chodzi o budżet to ok. 700 zł mogę wydać.
Chciałem się od was dowiedzieć jak mam ocenić stan, czy jest warta ceny. Zdjęcia często są słabej jakości.
Czy ten egzemplarz jest ok?

https://m.olx.pl/oferta/kowadlo-kowalsk ... n=3&page=1

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Kowadło kupię

Post autor: bey » 02 gru 2019, 18:02

Ten egzemplarz jest wysmołowany i nic nie widać :P
z tego zdjęcia nikt ci nie powie, czy warto
Lepsze jest wrogiem dobrego

TomSta
Posty: 12
Rejestracja: 30 lis 2019, 21:06
Lokalizacja: Słubice, Lubuskie

Re: Kowadło kupię

Post autor: TomSta » 02 gru 2019, 18:59

Dziękuję, właśnie o coś takiego mi chodziło, niby zdjęcie ładne ale nie wiem czego unikać, na co zwracać uwagę. Powinien szukać w stanie oryginalnym, nie wyszlifowanym?

Awatar użytkownika
bey
arcyforumoholik
Posty: 2681
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Re: Kowadło kupię

Post autor: bey » 02 gru 2019, 20:13

Hmm, dziwne wnioski wyciągasz. Stan oryginalny to tylko w perunie. Jak bitnia jest zamalowana, to nie widać w jakim jest stanie i tyle.
Lepsze jest wrogiem dobrego

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Kowadło kupię

Post autor: Bodar » 03 gru 2019, 13:05

Zakładając że kowadło OK, to cena chora.

ODPOWIEDZ

Wróć do „OGŁOSZENIA - announcements”