zamierzam kupić kowadło

Sprzedaż, kupno, zamiana, zlecenia, Forum moderowane

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

tlukas
Posty: 41
Rejestracja: 14 lut 2017, 21:28
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: tlukas » 26 lut 2019, 16:41

posiadam takie oto elementy, pełna stal, gwinty, śruby wszystko super stan, te dwie tuleje pasywne, bez luzów, wewnętrzne powierzchnie styku każdej z prowadnic to dwie tuleje z brązu... pomyślałem o projekcie zmechanizowanego kowadła zwanego też pneumatycznym; wczoraj przeanalizowałem wszystkie 58 stron tego wątku i wywnioskowałem, że jednak bardziej funkcjonalnym wydaje sie być projekt w stylu amerykańskim/angielskim tj. opartym na zasadzie działania mimośrodu koła, ten projekt oparty na działaniu piór wahacza nie przekonuje mnie ze względu na jego małą stabilność względem konstrukcji oraz małej masy w stosunku do środka ciężkości. zwróciłem też uwagę na projekt jednego z kolegów forumowiczów, gdzie mimośród w sposób chaotyczny nadaje rytm pracy młota, a w zasadzie niema tam żadnego rytmu, ale z moich obserwacji wynika, że w owym projekcie masa młota nie została odpowiednio dobrana.. sorki to tylko takie moje wywody... wracając do mojego pomysłu; czy lepiej iść w kierunku młota czy raczej konstruować zeń prasę hydrauliczną przy czym zaznaczę, że zakupiłem ze dwa lata temu tłoczysko obustronnie pracujące i zdaje się cholernie wydajną pompe olejową..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

graffic

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: graffic » 26 lut 2019, 18:17

tlukas - na początek zacząć od przeczytania wątku w którym się chce coś napisać :)
później spróbować określi swoje potrzeby, a później zakładać wątek ...

bo nie wiem czy chcesz to sprzedać (jesteś w dziale Targ)
czy masz szybkie pytanie ? - wówczas należy post przenieść do wątku "szybkie pytanie"
czy zamierzasz coś budować - wówczas albo do działu narzędzia, albo zakładaj własny wątek dot. kuźni i jej wyposażenia

póki co się pogubiłem w zakresie Twojego postu

tlukas
Posty: 41
Rejestracja: 14 lut 2017, 21:28
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: tlukas » 26 lut 2019, 19:43

graffic, nie ma się w czym pogubić, to tylko jeden jedyny mój wątek, zacząłem od zaakcentowania chęci kupna kowadła, między czasie dołożyłem info o kotlinie etc. jest to dla mnie wygodne bo nie muszę skakać z postu na post, wszystko co dotyczy mojej osoby jest tu... mam świadomość, że niektórzy może nawet i nie czytają tak błahego tematu i nie zaglądają tu bo i po co... ale na całe szczęście Ty zaglądasz, Bodar, Aries, Banan i Dracorian również zaglądają więc to w zupełności wystarczy, biorąc pod uwagę, że nie szukam koła wzajemnej adoracji, a jedynie pomocy, rady, i zwięzłej informacji za co z tego miejsca mogę Ci śmiało podziękować; info na temat pochodzenia mojego kowadła w pełni satysfakcjonujące

tlukas
Posty: 41
Rejestracja: 14 lut 2017, 21:28
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: tlukas » 26 lut 2019, 19:51

teraz rozumiem Twoje pytanie o sprzedaż, zakładam, że nie czytałeś na 5 stronie

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: Aries » 26 lut 2019, 22:06

Dla porządku najlepiej będzie gdy założysz jednak swój wątek np. w dziale "moja kuźnia". Tam możesz opisywać wszystkie swoje zmagania dotyczące budowy kuźni i gromadzenia sprzętu.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

tlukas
Posty: 41
Rejestracja: 14 lut 2017, 21:28
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: tlukas » 27 lut 2019, 21:24

dzięki za sugestie, tak właśnie uczynię, czy można prosić admina o przeniesienie dotychczasowych wpisów gdy już złożę nowy wątek?

graffic

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: graffic » 27 lut 2019, 21:50

Jasne :)

Roger
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2018, 09:05
Lokalizacja: Rypin

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: Roger » 27 sie 2019, 18:25

Witam czy ktoś ma ma na sprzedaż kowadło ?

graffic

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: graffic » 28 sie 2019, 07:02

Pytasz kowali :) ??

Raczej nikt nie będzie miał - szukaj na olx allegro, na złomowiskach, po znajomych itp - jeśli szukasz czegoś tańszego, nowe kupisz w Perunie

irollo
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2020, 15:03
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: irollo » 03 maja 2020, 13:55

Cześć. Żeby nie zakładać nowego wątku. Pytanie i prośba. Rozglądam się za kowadlem. Sam nadal nie wiem do czego będzie służyć bo to początek drogi. Stąd prośba o pomoc w ocenie. W przeliczeniu waga pieniądz wydaje się ok. Ale czy brać... https://www.olx.pl/oferta/kowadlo-150-k ... EK6P5.html

graffic

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: graffic » 03 maja 2020, 14:17

Prywatnie nie lubie tego modelu kowadła (odlew staliwny z dogrzewana bitnia) - moje zdanie ? Jak nie muszisz, to nie bierz - cena za wysoka jak za ten model (waga jest ok)

Jak nie wiesz do czego bedziesz używał kowadła to poszukaj takie 80-120 kg, w niższej cenie (PS ostatnio na olx nie bylo dobrych kowadeł - poza zbyt wysokimi cenami nie bylo nic interesujacego)

irollo
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2020, 15:03
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: irollo » 03 maja 2020, 14:32

Super . Dzięki wielkie. Jakby jakieś sugestie to wdzięczny będę. A na sucho nie gadam :)

kin241
Posty: 444
Rejestracja: 07 paź 2009, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: kin241 » 03 maja 2020, 20:39

Dobre kowadło w niskiej cenie nie jest łatwo w dzisiejszych czasach trafić. Kuje na podobnym modelu z dogrzewaną bitnią i jak dla mnie jest ok. Szanuje prywatne zdania Graffica ale jeśli sprzedający trochę by opuścił cenę to myślę że propozycja jest do przemyślenia, zwłaszcza że stan kowadła wygląda na dobry

graffic

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: graffic » 03 maja 2020, 20:56

kin :) - takie kowadło da się kupić poniżej 1K... naprawdę nie warto przepłacać

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: zamierzam kupić kowadło

Post autor: Grzegorz K. » 03 maja 2020, 21:21

Mogę opchnąć swoją starą 150, ale spawane
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „TARG - trade zone ”