Ogólnie o imprezach kowalskich

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Ogólnie o imprezach kowalskich

Post autor: Proboszcz » 13 paź 2009, 16:44

hej
napiszcie mi jaki program mają i z czego się składają zazwyczaj imprezy kowalskie
ilu kowali średnio bierze w nich udział i na jakich warunkach
oraz czy uczestnicy przywożą ze sobą swój sprzęt- młotki, kowadła i paleniska

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 13 paź 2009, 17:27

Wszystko zalezy od imprezy!!
Warsztaty kowalskie to najczeńściej imprezy mające na celu wymiany doświadczeń,szkolenia i kursy dla początkujących jak i zaawansowanych.Często są płatne bądz na specjalne zaproszenia a cały sprzet itp:załatwia organizator (choc nie zawsze)
Plenert zaś to bardziej pokazowe spotkania często połonczone z jakimiś zawodami lub wspulną realizacją projektu.
Najczęsciej tego typu imprezy są ogulno dostępne,pomijając te największe jak Hefajston bądz impreza organizowana przez Heritage College uk. itp.Tam zeby się pokazac trzeba często byc zaproszonym przez organizatora który zapewnia prawie wszystko.
Często są organizowane konkursy na jakiś projekt który będzie realizowany na takim spotkaniu i osoby które wnim wezmą udział automatycznie są zapraszane na imprezę.
Ja osobiście np:ostatnio dostałem sie na tego typu plener międzynarodowy wygrywając poprostu konkurs.Organizator zapewniał wszystko od transportu sprzętu,po własne narzędzia,koks,gaz,hotele,wyrzywienie nawet wieczorne imprezki i picie:).
Mimo to i tak trzeba zabrc swoje podręczne graty jak młotki, kleszcze,itp:
Hefajston naprzykład zagwarantuje ci prawie wszystko nawet airhammer:)wystarczy ze będziesz miał ze sobą własny ulubiony mlotek.Jedyny problem to ze natym plenerze masz tylko 2 godziny dziennie na pokaz i następna grupa:(
Naprawdę wszystko zalezy od rodzaju i organizatora.

Ps:wsumie jak byłem na plenerze w Ustce to organizator ogarnoł prawie wszystko:) i brak sprzętowy jaki miałem ,spowodowany tym iz przyleciałem z zielonej wyspy:)nie przeszkodził mi w uczestnictwie:)

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 13 paź 2009, 18:45

dzięki za odpowiedź

przez was ożył we mnie i się rozrósł bakcyl kowalski,
i chciałbym zimą w moim Tykocinie na Podlasiu zorganizować imprezę kowalską,
według tego co powyżej napisał Paweł - coś w rodzaju pleneru,
jeżeli bylibyście chętni, mógłbym postarać się to zorganizować,
moje Stowarzyszenie specjalizuje się właściwie w organizacji imprez niekomercyjnych, głównie rycerskich,

zorganizowałbym wyżywienie, noclegi, imprezę integracyjną, oraz koks i węgiel
urządzilibyśmy w/g waszych wskazówek konkurs dla kowali z nagrodami
w skrócie:
zaprosiłbym was na sobotnie popołudnie, wieczorem byłaby impreza a w niedziele koło 3 godzin kucia na powietrzu
Stowarzyszenie Forum Kowalskie mogłoby, jeśli byłaby taka wola występować w roli współorganizatora

główny cel byłby taki, że byśmy się spotkali i zintegrowali
a impreza byłaby zgodna z celami statutowymi Stowarzyszeń kowalskiego i tykocińskiego

więc napiszcie mi jakie mam szanse na zrobienie powyższego z waszym udziałem

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 14 paź 2009, 12:24

Wyjżałem za okno,śnieg ,zawierucha, nie wiem czy to do końca dobry pomysł kuć w takich warunkach pod gołym niebem i to w niedzielę ,towar szybko stygnie i ten na górze może się rozgniewać.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 14 paź 2009, 13:17

co więc proponujesz?

sopikkopf
Posty: 170
Rejestracja: 28 sie 2009, 23:44
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: sopikkopf » 14 paź 2009, 13:20

pomysł dobry ale chyba lepiej będzie z tym poczekać do wiosny...

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 14 paź 2009, 13:56

Czekać nie ma co ,bo zima to i .tak u nas martwy sezon, ale z reguły po nowym roku np. druga połowa stycznia i luty. dobrze byłoby zacząć w piątek po południu by się zadomowić i zapoznać ,wszak znamy się tylko z forum nie mając praktycznie poza małymi wyjątkami żadnych kontaktów osobistych , w sobotę byśmy pokuli, a w niedzielę możemy zrobić pieczenie przysłowiowego barana.zapomniałem dodać że dobrze by było pomyśleć chćby o jekichś wiatach by na głowę i rozgrzane żelazo nie padało.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 14 paź 2009, 14:54

a tak właściwie to ile jest w Polsce organizowanych plenerów kowalskich?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 14 paź 2009, 15:35

Tak właściwie to nikt tego nie wie . Nasze forum to nie jedyne stowarzyszenie skupiające kowali ,wielu znas to zupełnie wolni strzelcy .Trudno się powtarzać ale gdybyś zajżał na stare forum to znajdziesz tam wzmianki o kilku takich imprezach.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 14 paź 2009, 16:05

Zimowe imprezy mają wiele plusów
np.
czas poza sezonem sprawić może, że frekwencja będzie większa, bo ludzie wygłodniali są spotkań i ulubionej pracy
zaś organizatorom łatwiej w organizacji,
wiem bo zimowe imprezy robiliśmy
http://www.tvp.pl/bialystok/edukacja/zn ... s-moriendi
i
http://www.tvp.pl/bialystok/edukacja/zn ... -zdobywano

czekam na wasze opinie dotyczące mojej propozycji, ja jestem zielony bo nie widziałem nawet plenerów kowalskich

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 14 paź 2009, 17:37

Jak dla mnie można robić warsztaty w zimie, oczywiście, tylko trzeba zapewnić odpowiednie warunki, tak jak koledzy mówili, żeby nic w kuciu nie przeszkadzało, żeby zimno nie było, i żeby dobra kuźnia była. Tak sądze.

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 14 paź 2009, 22:30

kucie zima na zewnatrz to sredni pomysl. gdyby to byly np. warsztaty i to w jakiejs kuzni, to mysle, ze by sie kilku chetnych znalazlo.

imprez w Polsce jest wiele, ale takie znaczace to Legnica i Wojciechow. Na Legnice trzeba jechac, bo jest super atmosfera:) jest jeszcze Gniew, ale tam jak bylismy to bylo duzo kowadel , a malo kucia. jest majowka w Zakopanym, a reszta to juz takie male festyny.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 15 paź 2009, 06:55

poszukam więc odpowiedniej hali

czyli rozumiem musiałbym załatwić również tyle kowadeł i palenisk ilu kowali przyjedzie?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 15 paź 2009, 09:57

Przyszedł mi do głowy pomysł że skoro zamek w Tykocinie jest odbudowywany , to może zrobili byśmy na tym plenerze coś porzytecznego np. okucia do drzwi zamkowych . Pozostałby po nas trwały ślad.Może udałoby się odszukać jakąś dokumentację dotyczącą tego tematu?
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 15 paź 2009, 11:09

człowiek, który odbudowuje zamek działa w naszym Stowarzyszeniu i na ten pomysł się bardzo ucieszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”