Dotacja z Uni

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
kszyhu8
Posty: 44
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:32
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: kszyhu8 » 10 sty 2011, 22:05

O ,widzę że nie tylko mnie ten temat interesuje.
Na koniec tego miesiąca wypowiadam pracę, robię na magazynie, mam dwóch ludków do dyspozycji ale nie jestem zadowolony z pracy, to nie dla mnie. Nie robię tego co lubę, nie mam żadnej satysfakcji z tego.
Więc jeśli można to i ja bym poprosił o jakieś wzory takich wniosków o środki oraz jakiś biznes plan. Nigdy nie miałem z tym do czynienia, jestem na etapie poszukiwania wiedzy. Z góry dziękuję za pomoc :)
kszyhu8@op.pl
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, 22:56 przez kszyhu8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 165
Rejestracja: 02 wrz 2009, 09:16
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: Proboszcz » 10 sty 2011, 22:51

Ja tez poprosiłbym kolegów którzy skutecznie składali wnioski o kopię do przejrzenia.

Awatar użytkownika
kszyhu8
Posty: 44
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:32
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: kszyhu8 » 23 lut 2011, 19:17

:/ Nikt nie pomoże? No, trudno. W takim razie sam będę coś wymyślał a o postępach w moich poszukiwaniach napiszę, jak się uda oczywiście.

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 23 lut 2011, 20:12

Krzychu, chyba idziesz na łatwiznę. musiałbyś na Pw napisać do osób, które takie środki brały.
Każda instytucja ma inne wymagania i inne wnioski:/
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 23 lut 2011, 20:21

A najlepiej iść na łatwiznę coraz więcej jest firm i coraz więcej księgowych wypełnia kompleksowo takie wnioski.Ja brałem z urzędu pracy to od razu odniosłem do księgowej dałem jej dane co chce robić co potrzebne i po tygodniu za 120zł gotowy wniosek.Z gwarancją ,czyli jak nie przejdzie to poprawi jeszcze raz na swój koszt.Jeżeli przychodził ktoś bez danych to brała więcej bodajże 200zl za wyszukiwanie danych na temat działalnosci.

Awatar użytkownika
Menes
Posty: 60
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:55
Lokalizacja: Charlęż koło Lublina
Kontakt:

Post autor: Menes » 24 lut 2011, 20:12

U mnie w urzędzie trzeba było być bezrobotnym po wypowiedzeniu umowy na pewno by nie przyznali środków chyba ,że pracujesz bez umowy. Wszystko zależy od urzędu musisz zapytać osobiście swój przypadek.

Awatar użytkownika
kszyhu8
Posty: 44
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:32
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: kszyhu8 » 24 lut 2011, 20:31

To nie jest tak że chcę iść na łatwiznę, sam też zbieram materiały, robię notatki, rozmawiałem już w urzędzie i dowiedziałem się kilku rzeczy, nie każdy z nas ma lub będzie miał identyczną działalność jak wszyscy, kilka rzeczy trzeba pozmieniać. Ja na ten przykład nie mam żadnych zaświadczeń, dyplomów czy uprawnień dotyczących kowalstwa, mam czeladnika w zawodzie piekarz, technika-handlowca i muszę kombinować. Metaloplastyka to moja pasja i od niedawna stwierdziłem że chcę i mogę to robić jednocześnie czerpiąc na tym korzyści. Materiały od innych kolegów i koleżanek mają mi tylko pomóc. Poprosiłem dla tego że wcześniej kilka osób oferowało swoją pomoc. :/ Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Menes
Posty: 60
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:55
Lokalizacja: Charlęż koło Lublina
Kontakt:

Post autor: Menes » 25 lut 2011, 13:22

Ktoś z forum chyba mil taką sytuacje i za nius przedmioty zrobione przez niego.

Awatar użytkownika
psioter5
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2011, 09:29
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: psioter5 » 21 sty 2012, 14:25

odgrzewam kotleta, wie ktoś może coś o dotacjach na 2012r z PUP?
Bez młota nie robota :)

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 21 sty 2012, 19:39

Najłatwiej iść do swojego PUP i się dowiedzieć bo co gmina i województwo to inne środki itp.

Awatar użytkownika
psioter5
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2011, 09:29
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: psioter5 » 21 sty 2012, 20:50

a tam szkoda gadać, ten cały PUP to porażka, dzwoniłem co tydzień i jak zawsze nie ma nie ma nie ma raz dzwonie i odbiera inna kobieta, i słyszę tekst ,,no wie pan teraz to już nie ma ale ze 2 tygodnie temu to były,, :evil: krew mi się zagotowała.
Bez młota nie robota :)

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 21 sty 2012, 21:36

Tylko właśnie w tym problem ze w każdym urzędzie jest inaczej.U nas np.czasami są w lutym.Ale wnioski można składać już od początku roku, mimo ze niewiedzą ile dostaną jeszcze przyznanych pieniążków.

Awatar użytkownika
psioter5
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2011, 09:29
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: psioter5 » 21 sty 2012, 22:07

a u nas wiecznie ,,nowych druków nie ma,, to co rok się zmieniają te druki?
Bez młota nie robota :)

dara

Post autor: dara » 21 sty 2012, 23:04

Dajmy na to że dostaniesz dotację,musisz przez jakiś tam czas istnieć na rynku z tego co wiem,otwierając nową firmę bez referencji i zadowolonych byłych klientów musisz zdobywać za wszelką cenę nowych,żeby to zrealizować obniżasz ceny nawet poniżej granicy opłacalności jedziesz na tym jakiś czas a potem i tak padniesz bo nowy naiwniak weźmie dotację i wycina ten sam numer.W międzyczasie padnie parę firm które istniały przez lata na rynku ale nie dały rady wytrzymać nieuczciwej (samobójczej)konkurencji.
Ludzie! dotacje niszczą ,nic nie budują.Jak świat światem nikt nikomu pieniędzy za nic nie dawał.

Awatar użytkownika
psioter5
Posty: 94
Rejestracja: 26 wrz 2011, 09:29
Lokalizacja: mazowsze
Kontakt:

Post autor: psioter5 » 21 sty 2012, 23:24

dara, spokojnie ja bez normalnego uczciwego zysku palcem nie kiwnę, w mojej okolicy nic podobnego nie ma, poza tym maszyny za 20 tys dużo mi pomogą, co więcej nie interesuje mnie wyłudzenie dotacji i po roku zamknięcie działalności, chce normalnie funkcjonować na rynku jako producent różnych rzeczy, chce świadczyć uczciwe usługi. Nie lubię jak ktoś nadaje mi cechy których nie mam :/
Bez młota nie robota :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”