kowal zakłada kuźnie

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

kowal zakłada kuźnie

Post autor: Nikiel » 27 lis 2010, 20:31

temat przeniesiony ze starego forum



Postprzez salaputro Wt lip 14, 2009 9:54 pm
Ryczałt jest najprostszą i najniższą forma opodatkowania, płacisz od każdej faktury 8,5%podatku - przy wykonywaniu usługi z powierzonego materiału i 5,5% gdy z własnego i nie masz żadnych odliczen ani ulg...Ja jestem na ryczałcie + Vat czyli wystawiam faktury Vatowskie i odprowadzam do Państwa 22% vatu od każdej faktury. Księgowośc prowadzi mi biuro rachunkowe, co kosztuje mnie 150 zł miesięcznie i uważam, że warto - bo jest to cena spokoju - w razie jakichś problemów oni czyli biuro załatwiają sprawę z urzędem... 8)

rowmet:

salaputro troszkę nie maż racji najprostszą formą opodatkowania jest karta podatkowa,praktycznie zero papierów,podatek jest naliczany na podstawie zawodu wykonywanego czyli kowal i liczby mieszkańców ja mam do 5000tys.Podatek jaki mi naliczono to niecałe 160 złotych które wchodzą w zus i wogule ich nie płacisz :mrgreen: a tu regułka
Karta podatkowa to najprostsza forma rozliczeń, nie wymaga prowadzenia ksiąg, składania zeznań podatkowych, deklaracji o wysokości uzyskanego dochodu oraz wpłacania zaliczek na podatek dochodowy.
trzeba spełnić pewne wymogi ale dla kowali się to opłaca zawód ginący :damnfunny

nie trzeba mieć mistrzowskich papierów,zawody ginące są najbardziej uprzywilejowane jesli chodzi o dofinansowania z Uni Europejskiej jak i prowedzenia działalności,najbardziej się opłaca jeśli jesteś z małej miejscowości do 5000 tys osób i nie będziesz zatrudniał pracowników bo jeśli jest inaczej to podatek wzrasta i bardziej opłaca się ryczałt,o wszystkim decyduje skarbówka czy możesz być na karcie czy nie i o wysokość podatku.kartę mieli zlikwidować bo do końca nie panują nad tym co się w takiej firmie dzieje :mrgreen:

salaputro:
Ok row masz rację , ale powiedz jak w takim przypadku wygląda wystawianie faktur vat-owskich klientom :?:

Row:
ja wystawiam zwykły rachunek bez vatu bo nie jestem vatowcem i informuje każdego o tym przed robota,jest jeszcze jedna kwestia robisz z materiału klienta ja biorę na niego wtedy fakturę vat bo ja wszystko kupuje,robiłem dla wszelakich firm nawet tych dużych i to nikomu nie przeszkadzało.A co do tego vatu i faktur to się dowiem,mam obieganą w tych sprawach kuzynkę :mrgreen:

Mortimer:
Jak napisał row78met na materiały bierzesz fakturę na klienta a swoją pracę rozliczasz na podstawie na przykład umowy o dzieło lub umowy zlecenie. W zależności od tego czy przenosisz też prawo własności do wykonanego przez Ciebie wzoru czy też nie. Też dokładnie nie pamiętam jak to wygląda ale postaram się poszperać.



Stawki w karcie podatkowej
http://www.podatki.egospodarka.pl/36825 ... ,65,1.html

Co do karty to można wówczas wystawić faktury na życzenie klienta. Nie ma więc potrzeby kombinowania z innymi umowami.


Jolo:
bardzo ciekawe panie rowmet , ja na ryczałcie jestem produkcja 5,5% od rachunku, nie jestem vatowcem i jak czasami przesadzę (10 tyś /mc)to mi podatku 400,- nawet wychodzi, a tu taka zamiana 160 zł i nikogo rachunki nie obchodzą, chyba sie skuszę od nowego roku (tylko czy jak jestbalystrada spawana z el.kutymi to jest to kowalstwo 160zl/mc czy slusarstwo //jak dobrze widziałem// 316 zł/mc ?)

row:
dżolo rejestrujesz się jako kowal (papierek masz :mrgreen: )i tak w PKD określasz co będziesz robił a tam spawasz czy kujesz to obojętne tylko określić musisz że kowal w skarbówce bo to oni decydują :twisted: a podatek zapłacisz tylko w pierwszym miesiącu(można to odzyskac na koniec roku ale gwarantowana kontrola skarbowa) a później już nic :mrgreen: bo to w zus wchodzi.Ja jak zaczynałem to miałem 19% od dochodu to się nie dziw że kombinuje :mrgreen:

Ja mam cwaną kuzynkę ona mi to załatwiała,ja nie mam głowy do papierów tak to jest jak się opary z paleniska wdycha :mrgreen:
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

bochun61
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2012, 21:16
Lokalizacja: kuleje

Post autor: bochun61 » 26 sty 2013, 21:21

a co z zus -em teraz jest prawie 1000 miesiecznie

Awatar użytkownika
Idol
Posty: 184
Rejestracja: 15 lis 2010, 22:37
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Idol » 26 sty 2013, 22:12

Jak zaczynasz,to 2 lata masz ulgowo 3 stówki-
Jak masz areały to się w KRUS rejestrujesz i masz jeszcze mniej.

das
Posty: 36
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:54
Lokalizacja: Głogów

Post autor: das » 27 sty 2013, 17:46

w KRUS trzeba być rolnikiem min. 3 lata aby założyć firmę i dalej opłacać , stawka około 600 zł na kwartał

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 27 sty 2013, 17:58

To nie 1000 miesięcznie.
Kontakt 517355290

bochun61
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2012, 21:16
Lokalizacja: kuleje

Post autor: bochun61 » 27 sty 2013, 18:54

no nie mam hektarow pozostaje ZUS a ile jest po tych 2 latach

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 27 sty 2013, 19:02

Coś koło tego co napisałem post wyżej.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 27 sty 2013, 19:12

ja staję się pomału rolnikiem... zastanawiam się jak połączyć to z kuciem właśnie :)
Obrazek

das
Posty: 36
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:54
Lokalizacja: Głogów

Re: kowal zakłada kuźnie

Post autor: das » 17 sty 2018, 18:37

może ktoś mi wytłumaczy . jako rolnik mogę założyć pozarolniczą działalność gospodarczą i płacić krus, ale czy mogę płacić ryczałt? wg przepisów chyba raczej nie

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”