HEFAISTON 2009

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 05 wrz 2009, 12:09

na starym forum to ja cię wypytywałem od samego początku, jesteś z mojego wieku i jak na razie nie jest dla mnie zrozumiałe jak do tego wszystkiego doszedłeś nie mogę wyjść z podziwu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 05 wrz 2009, 13:18

Teraz juz wiem tylko mi sie troche pokrecilo,caly czas bralem cie za goscia którego poznalem w ustce:)

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 05 wrz 2009, 19:42

ważne że się już wszystko wyjaśniło :mrgreen:

Obrazek

Obrazek


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Obrazek

Obrazek


Pan Czernecki pomocny człowiek i mi odpowiedział "Trzeba przedstawić swój dorobek i osiągnięcia w dziedzinie kowalstwa i komisja na Hefa... Kwalifikuje lub nie i tyle"
czyli trzeba bardziej się postarać o osiągnięcia kowalskie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2009, 13:01 przez Robert W., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 06 wrz 2009, 13:02

a mozemy wystapic tam grupowo jako stowarzyszenie?

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 06 wrz 2009, 14:22

Spoko pigmej z włócznią, a przynajmniej ja mam takie skojarzenie.

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 06 wrz 2009, 18:32

mnie sie wlasnie calkiem srednio podoba. jesli chodzi o wykonanie to jaknajbardziej jest super. nie podoba mi sie wizualnie.

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 06 wrz 2009, 19:26

wat93 pisze:a mozemy wystapic tam grupowo jako stowarzyszenie?
Tego to nie wiem :-? Moim zdaniem trzeba zawalczyć na lokalnym rynku czyli w Polsce a później ruszyć na podbój Czech,przynajmniej mi się tak wydaje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 06 wrz 2009, 20:24

Row ma rację - panowie na początek potrzebne nam wszystkim są solidne warsztaty i na imprezy typu Hefajston czy Ivanofrankowsk nie ma się co pchać bo po prostu za ciency jeszcze jesteśmy - chyba , że zależy nam na wpisie "nietypowe zainteresowanie kowalstwem" :mrgreen:
Nauka , nauka, nauka i to pod okiem dobrego mistrza (np z Irlandii ;-) )

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 06 wrz 2009, 20:38

Salaputro masz rację co do tej Irlandii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;-)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2009, 20:41 przez Robert W., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 06 wrz 2009, 20:41

a ja sie z tym nie zgodze. owszem moze jeszcze musimy sie duzo uczyc, ale to nie znaczy ze nie mamy siepokazywac na takich imprezach . tam sie mozna naprawde duzo nauczyc i to od najlepszych. dodatkowa mona nawiazac super kontakty i przyjaznie i probowac cos razem organizowac. zaprosic kowali do nas. zaprosic jakiegos dobrego majstra do nas na warsztaty. do tego wszytskiego trzeba sie wlasnie spotkac, pokuc sobie razem, napic sie piwka itd. nie chodzi o to zeby zajac pierwsze miejsce w konkursie. grumt to byc! a przy okazji nie zblaznic sie jakims spawanym, pomalowanym na zloto byleczym.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 06 wrz 2009, 20:49

Nikiel ma racje... w pupie ( :P )bysmy mieli warsztaty a nie u Majstra gdybsmy jako nowicjusze nie pojechalki do Legnicy.

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 06 wrz 2009, 20:53

Ja tam w zimę zaczynam tworzyć swoje pomysły a czy to znajdzie się na imprezie kowalskiej czy czy w mojej galerii to czas pokaże,dla mnie to będzie lekcja na co mnie stać a poza tym mam dość klepania balustrad itp. :mrgreen: tylko z tego jest kasa a z tego drugiego tylko satysfakcja :-/


OD CZEGOŚ TRZEBA ZACZĄĆ :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 06 wrz 2009, 21:19

Nikiel Masz racje:)Ja rowniez uwarzan ze trzeba brac udzial w takich imprezach i to nie zaleznie od tego na jakim jest się poziomie,tylko wyzwania i udzial w tego typu wydarzeniach umorzliwia nam rozwuj.Oczywiscie trzeba sie szkolic,praktykowac ale nie we wlasnym zakresie bo to niema większego sęsu.Musimy jezdzić,podpatrywac,uczyc się.Ja z własnego doswiadczenia wiem ile daje udzial w czyms takim .Zreszta ojciec mi zawsze powtarzał, niemów ze czegoś nie potrafisz lub niewiesz!!tylko wez śie do roboty i znajdz odpowiedz.
Wiedz jak ktos mnie pyta czy potrafie zrobic cos czego wcześniej nigdy nie robilem,to i tak powiem że dlamnie to pestka,i bede siedzial calymi nocami az sie tego naucze.
Panowie wszystcy prezetujemy jakis poziom jedn wyszszy inny nirzszy,mysle ze karzdy by sam lepiej bądz gorzej wykonal wiekszosc tych prac.(zwlaszcza ty Salaputro nie wierze ze ty mialbys jakies problemy) Trzeba wierzyc w siebie i stawiac sobie jak najwyszsze wyzwania,wykorzystywac swój potęcjsl i nie bac sie go upubliczniac.
Ja sie pisze w nastepnym roku i zrobie wszystko by szczeny ludziom po opadały:)
Dla mnie Kowalstwo to sztuka, gdzie punkt widzenia , postrzeganie swiata i sam sposób myslenia, jest najwarzniejszy.Liczy sie pomysl to co chcesz przekazac innym ,a to w jaki sposob to zrobisz niema az takiego znaczenia.Jak bedziemy myslec odwrotnie to staniemy sie co najwyrzej dobrymi rzemieslnikami:) a nie artystami.

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 07 wrz 2009, 07:29

na HEFAISTON poziom prac jest różny,niektóre prace powalaja niektóre takie sobie,tak samo pokazy kowalskie,odrazu widać tam było kto uczeń a kto mistrz :-D ambicje trzeba mieć (jak to Wisienka napisała)Powiem tyle wstyd jest że tylko jeden kowal z Polski się tam wystawił,trzeba to zmienić :mrgreen:

regularnie szkoła kowalska z Czech wystawia na Hefaistion swoje prace

http://www.youtube.com/watch?v=26y535h-1BU
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2009, 15:16 przez Robert W., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 07 wrz 2009, 15:18

jak szkola sie wystawia to i stowarzyszenie musi :D trzeba o tym pomyslec jak najszybciej :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”