Kolbuszowa w czerwcu

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Tadeusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: Tadeusz » 01 gru 2009, 21:46

Witam
Są spotkania w Kolbuszowej na terenie skansenu co roku początek czerwca, gdzie podobno można popracować przy miechu.

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 02 gru 2009, 23:02

Można i przy miechu można i przy kowadle. Napisz coś bliżej. Zajrzałem na stronę skansenu ale nic o tym nie znalazłem :-/ . Cenu noclegów oki. Rozmawiałeś z kimś z Dyrekcji. Sam muszę się przejechac do Sądeckiego Skansenu. Dzieki pokazom poznałem decydentów. Zapraszali do Skansenu i kuźni. (podobno jednak jest w nienajlepszym stanie)
Tadeusz pisz jak najprędzej bo .......grafik się wypełnie. Pozdrawiam


HOWGH

Ps. i cós o sobie w odpowiednim dziale

Tadeusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: Tadeusz » 08 gru 2009, 19:56

Prezentacje Twórczości Ludowej
pierwsza niedziela czerwca

Całodzienna, plenerowa impreza folklorystyczna, odbywająca się na terenie skansenu przy ul. Wolskiej zawsze - od 1997 roku - w pierwszą niedzielę czerwca.

Założeniem programowym jest pokazanie zanikających już rzemiosł i przemysłów ludowych oraz autentycznej twórczości ludowej. Organizatorzy starają się w każdym roku zapraszać kogoś innego, aby jak najpełniej zaprezentować gościom bogactwo kultury ludowej. Twórcy i rzemieślnicy ludowi rozlokowują się przy obiektach skansenowskich i w tej naturalnej scenerii prezentują gotowe wyroby oraz wytwarzają nowe na oczach widzów, bardzo często z ich udziałem.

Pokazom towarzyszy przygotowywanie i degustacja potraw regionalnych. Przy wejściu do skansenu zlokalizowana jest scena, gdzie występują zespoły obrzędowe, śpiewacze i kapele. Zapraszanie wykonawców do części "muzyczno-obrzędowej" Prezentacji obywa się na podobnych zasadach, jak innych uczestników, tzn. w każdym roku przynajmniej niektórzy wykonawcy są inni.

Prezentacje Twórczości Ludowej są adresowane do całych rodzin, które mogą spędzić dzień w otoczeniu zieleni i drewnianych, zabytkowych obiektów będących wytworem kultury materialnej Lasowiaków i Rzeszowiaków. Taki sposób ożywienia skansenu i jednocześnie propozycja spędzenia wolnego czasu spotyka się z życzliwym przyjęciem odbiorców - podczas Prezentacji teren skansenu odwiedza średnio ok. 5000 osób.
Prezentacjie tam robią zaproszeni ludzie z Ropczyc i nie wiadomo czy chcą jakąś konkurencjie. Proponuje aby któryś z moderatorów przedstawił im konkretną propozycjie a ja jako mam blisko mogę resztę pilotować.

Awatar użytkownika
wat93
Administrator
Posty: 1425
Rejestracja: 28 sie 2009, 12:02
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: wat93 » 08 gru 2009, 21:38

nie rozumiem o jaka konkretna propozycje chodzi...

bozy_kovka
Posty: 18
Rejestracja: 27 wrz 2009, 20:37
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: bozy_kovka » 21 gru 2009, 21:59

skansen w kolbuszowej całkiem ładny mają dwie kuznie ludowe. mam całkiem blisko :->

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 21 gru 2009, 23:21

Tadeusz to są ogólniki dla szerokiej publiki !! Nie gniewaj się ALE !!. Chłopie złoty czy coś już wiesz ?!!! Czy to ma być płatny pokaz, czy to ma być zabawa z jakimś majstrem kowalskim i czy go znasz (żeby czegoś się nauczyć ....). Czy dają kuźnie w posiadanie na kilka dni festynu (wtedy oczywiście coś się robi za podróż-zwroty jedzenie i nocleg. Tak wygląda wg. mnie. Za free to mogę sam tam pojechać wykupić nocleg i postawić flaszkę kowalowi na imprezie i tyż pokuję jak mniemam. Kiedyś tak w Wygiełzowie "pogadałem' chwilę ze świetnym kowolem kopalnianym i tylko żal że żona miała dosyć po trzech godzinach ha ha ha. Więc Tadku KONKRETY


HOWGH

Tadeusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: Tadeusz » 14 lut 2010, 19:28

Impreza na pewno pierwsza niedziela czerwca, co do kucia zapraszają góra dwóch kowali którzy prezentują stare techniki "Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków" pod takim hasłem. Trzeba przesłać swoje prezentacje jak to chce wystąpić zgłoszenia przyjmuje Jolanta Dragan na stronie skansen Kolbuszowa są numery.Osoby prezentujące mają skromy wikt, na terenie Oferujemy pokoje gościnne w Parku Etnograficznym: 2 i 4-osobowy w cenie 30 zł od osoby - pierwsza noc, 25 zł od osoby - kolejna noc.
- Istnieje możliwość zamówienia jednodaniowego posiłku ("regionalny talerz"), po zwiedzeniu skansenu w cenie od 6 do 7 zł za porcję. Kontakt: Restauracja Galicja tel. 017 22 71 154 lub 605 438 473.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, 23:01 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 14 lut 2010, 23:02

Witaj Tadeusz
Dzięki za info, ale w takim wypadku nie skorzystam. Powiem Ci szczerze że takie warunki to żenada. Czego oni się spodziewają ? Może przyzwyczaili sie że dziadki przyjeżdżają i i jeszcze dziękują za to że mogą coś ukutego sprzedać ?. Widziałem takie rzeczy w różnych skansenach i różnych festynach, a trochę jeżdżę po Polsce. Jeśli chcą mieć "występowaczy" za free to takie rzeczy jak zwrot kosztów jedzenie i bezpłatny nocleg to NORMA.
Rozumiem, że masz dobre chęci ale mówię Ci daj sobie z tym spokój. Pozdrawiam

HOWGH

Ps. Kuźni jeszcze w skansenach dostatek :-))

Tadeusz
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: Tadeusz » 15 lut 2010, 15:48

Mam blisko to przynajmniej zobacze jak to wygląda i postaram się dojechać do ropczyc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”