Własna działalność, początki i pewne obawy...

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Rafcik
Posty: 10
Rejestracja: 01 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: PL

Własna działalność, początki i pewne obawy...

Post autor: Rafcik » 03 maja 2015, 21:39

Witam wszystkich:) Jest to mój pierwszy temat w tym dziale i jednoczesnie na forum. Kowalstwem a większej mierze, ślusarką, spawalnictwem i gięciem "na zimno" interesuję się i zajmuję od roku, głównie w chwilach wolnych od pracy. Głównie są to wyroby na własne potrzeby tj. brama, ogrodzenie, balustrada schodowa zewntrzna, meble ogrodowe :) Głównie powodem tych prac była nie tyle potrzeba wymiany tych wszystkich rzeczy na nowe, co chęć zdobycia pewnego doświadczenia. Z efektów końcowych tych prac jestem zadowolony jak i również opinie ludzi, którzy je oceniali sa dość przychylne. Coraz bardziej zastanawiam się nad przebranżowieniem i zajęciem się właśnie produkcją bram i ogrodzeń. Zaplecze już mam czyli miejsce i sprzęt. Na poczatku chciałbym dorabiać, może z czasem calkowicie sie tym zająć. Moje głowne obawy to brak doświadczenia w pomiarach i montażach. Gdy robiłem balustrade czy brame u siebie, miałem możliwość w kazdej chwili sprawdzenia, przymierzenia, dopasowania czegoś w trakcie.Pozatym mogłem sobie pozwolić na zmianę czegos w trakcie:) U klienta takiej swobody juz nieestety nie mam :P o ile prac na warsztacie sie nie boje i efekty tej pracy też to bardziej martwi mnie czy wszystko dotrze do klienta dopasowane i bez niemiłych niespodzianek na miejscu, że coś jest nie tak :) Brak mi tego doświadczenia... :( nigdy nie pracowałem w tej branży, jestem typowym samoukiem... Jednak jeśli mam już wszystko rozrysowane i dobrze pomierzone, praca jest wykonana dokładnie i dobrze :)Macie jakies porady, doswiadczenia, sugestie? Jak radziliście sobie na poczatku? Jak robiliscie pomiary? Zachęcam do włączenia sie do dyskuji na temat Waszych początków :) Mieliscie jakies trudne sytuacje na poczatku i przy pierwszych zleceniach? I jak z nich udało się wybrnąć? :) pozdrawiam

egojack1

Post autor: egojack1 » 03 maja 2015, 22:14

Zacytuję Tobie dwa powiedzenia, czy też mądrości życiowe:
1. Rób rzeczy których się boisz, a przestaniesz się bać.
2. Wszystko jest trudne, aż nie stanie się łatwe.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 04 maja 2015, 08:09

A możesz wkleić parę fotek swoich realizacji.?

Rafcik
Posty: 10
Rejestracja: 01 maja 2015, 22:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Rafcik » 04 maja 2015, 09:28

Mogę:) mam gdzieś zdjęcia bramy i chyba ławek ogrodowych. Pisze z tel teraz wiec postaram się podzielić wieczorem zdjeciami.

EDIT: Tak jak mówiłem, mam tylko bramę i jedno zdjęcie ławki. Reszta nie została uwieczniona :) co do bramy kratownica wyszła nie w kratke a w prostokąt, po prostu źle wymierzyłem i na szybko pociąłem materiał który później szkoda było zmarnować i tak zostało :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Bodar » 04 maja 2015, 17:54

Rafcik, taka mała podpowiedź ;) , własne prace staramy się prezentować w dziale GALERIA - gallery Zdjęcia naszych prac . Tutaj raczej o sprawach związanych z prowadzeniem DG.
A że nie znam się na kowalstwie, wypowiem się subiektywnie o estetyce. Te serducha w oparciu ni jak mi nie pasują, i podłokietniki jakieś kuse. Brama OK, tyle, że groty czarne bym zostawił.

krismilka
Posty: 362
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:26
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: krismilka » 20 maja 2015, 22:26

Taka burdelowa moda ze złotymi penetratorami tyłków. Jak jadę do kumpla to wszystkie ogrodzenia "kute" są w takiej stylistyce.
Mnie się serducha podobają, można kurtkę czy koszulę zwiniętą podłożyć pod głowę i spać na ławeczce bez ukręcania sobie głowy.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Własna działalność, początki i pewne obawy...

Post autor: BANAN » 27 gru 2015, 19:04

angela23, a twoja wypowiedź to w odniesieniu do czego?
Kontakt 517355290

KUBA2
Posty: 675
Rejestracja: 08 sty 2014, 07:53
Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Własna działalność, początki i pewne obawy...

Post autor: KUBA2 » 27 gru 2015, 19:16

Banan Angela23 mnie zaczepia ;) ;) ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”