Kuźnia Arkadi

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 08 paź 2015, 22:11

Bobodar pisze:Arkadi, widzę, że na wojnę się szykujesz, tak okopany :D
Ale jak odpalisz piecyk, to ściągniesz wszystko co lata węsząc na podczerwień ;)
Ziemiankę robię.. :mrgreen:

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 08 paź 2015, 22:54

Naturalna klima, dobra rzecz.

graffic

Post autor: graffic » 09 paź 2015, 08:58

Arkadi

drobiazg wykonawczy

masz nie do końca prawidłowo poukładane deski na dachu (łączenie na środku)
skręć je razem (jakąś deską, płyta) - rzecz polega na tym, że tak pozostawione deski będą się paczyć, jeśli położysz izolację (folia, membrana, papa czy co tam sobie założyłeś) - to może ją ścinać i możesz mieć przecieki (zwłaszcza, że planujesz dach zielony :))

o ścianach Ci kiedyś pisałem więc nie wracam do tego :)

egojack1

Post autor: egojack1 » 09 paź 2015, 09:11

Najlepiej te deski łącz na krokwi.

graffic

Post autor: graffic » 09 paź 2015, 15:30

egojack1
łącznie na krokwiach (choć tutaj są łaty / płatwie) - byłoby optymalne - ale jest większe zużycie materiału (zwłaszcza jak szerokość budynku była dobrana do długości deski :) )
można robić tez mijankowo tzn. raz kręcić / przybijać do jednej łaty, raz do sąsiedniej

tyle że te pomysły są poniewczasie - Arkadi ma zabity cały dach

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 09 paź 2015, 22:32

graffic pisze:Arkadi

drobiazg wykonawczy

masz nie do końca prawidłowo poukładane deski na dachu (łączenie na środku)
skręć je razem (jakąś deską, płyta) - rzecz polega na tym, że tak pozostawione deski będą się paczyć, jeśli położysz izolację (folia, membrana, papa czy co tam sobie założyłeś) - to może ją ścinać i możesz mieć przecieki (zwłaszcza, że planujesz dach zielony :))

o ścianach Ci kiedyś pisałem więc nie wracam do tego :)
Jak pisałem deski są tylko na dachu ,ale nie sa poukładane..Na dzień dzisiejszy już jest trochę inaczej bo dołożyłem w środek jeszcze jedną sztangę 60x40 i jest gitara.Taki był zamysł ,bo nie wiedziałem do końca jakie długie będę miał deski.

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 10 paź 2015, 10:49

Arkadi pisze:Plan jest taki ,że połowa dachu bedzie zasypana ziemią a na całym dachu bedzie rosła sobie trawa..
Chłopie wiesz co to jest parcie gruntu na przegrodę pionową?
Po pierwszym deszczu ta ściana mokrej ziemi złoży ci budynek
jak by był z tektury.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 10 paź 2015, 11:16

Dara pisze:
Arkadi pisze:Plan jest taki ,że połowa dachu bedzie zasypana ziemią a na całym dachu bedzie rosła sobie trawa..
Chłopie wiesz co to jest parcie gruntu na przegrodę pionową?
Po pierwszym deszczu ta ściana mokrej ziemi złoży ci budynek
jak by był z tektury.
Pożyjemy zobaczymy.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 10 paź 2015, 11:20

Przednia skarpa nie bedzie zasypywana ponieważ w przyszłości jej w tym miejscu nie będzie .W głąb wolnego miejsca wybiorę jeszcze ziemię i będe robił malarnie więc żadnego parcia nie będzie.

graffic

Post autor: graffic » 10 paź 2015, 16:46

Arkadi

wydaje mi się że myślenie pt. "pożyjemy zobaczymy" nie jest dobrym podejściem
jasne - Twój projekt, Twoja kasa, Twoje ryzyko

z punktu widzenia materiałowego - Twój koncept wytrzyma
brakuje mi stężeń przeciwwiatrowych (ściągów prętowych lub z profili) - wiem że nie ocenia się przed zakończeniem projektu (tym bardziej, że go nie widziałem), ale - jeśli będziesz miał duży ciężar na dachu (zielona trawka) i po to żeby rosła będziesz musiał zagwarantować min. 20-25 gleby (można cieniej - ale będziesz musiał cały czas lać wodę by się nie przesuszyła w lecie, inaczej nie ma sensu w ogóle się bawić w zielone dachy) - to przy takim ciężarze, i trochę wątłej konstrukcji (słupki), bez stężeń to Twój budynek może zwyczajnie się złożyć i nie mówię o sytuacji statycznej (bo jak napisałem powyżej - stal sobie poradzi z obciążeniem) - ale o sytuacji, gdy na budynek / obiekt zaczynają działać siły dynamiczne (wiatr, deszcz z silnymi podmuchami wiatru) - wówczas wprowadzany jest czynnik destabilizujący układ statyczny budynku - jeśli konstrukcja nie przewiduje kompensacji w tym zakresie, to się zwyczajnie w świecie składa

ad dachu zielonego - dach zielony ma swoje wymagania (warstwy hydroizolacji, odwodnienia, membrany przeciwkorzenne itd.) nie wiem na ile poważnie traktujesz pomysł z zielonym dachem - ale jeśli to jest takie hasło tylko - to lepiej zrezygnuj (mając na względzie wytrzymałość dachu i słupów), zamiast bawić się w coś, na co do końca ten dach jest nieprzygotowany konstrukcyjnie.

Wg mnie lepiej skupić się na szybkim odprowadzeniu wody z dachu - niż utyskiwać na ugięcia dachu pod wpływem obciążeń (ciężar własny+akumulacja wody podczas deszczu / opadów śniegu) lub też konieczność podlewania dachu w lecie

mam nadzieje że nie brzmi to zbyt moralizatorsko :D (nie taki był mój zamysł) - ot przyjacielska informacja

jak chcesz info o dachach zielonych - mogę Ci podesłać materiały / wymagania względnie rysunki

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 11 paź 2015, 03:18

Dzięki kolego w stu procentach masz rację.. :D

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 11 paź 2015, 12:20

A u mnie Redzikowie tyle pustych bunkrów lotniczych stoi... Kuźnie dwupoziomową bym takim zrobił a w razie wojny bombę atomową bym przeżył...
Obrazek

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 31 paź 2015, 20:13

Powoli ,ale efekty już widać.Z posadzką trochę zaszalałem i zainwestowałem w posadzkę przemysłową..Idealnie gładka- będzie się ją dobrze zamiatało.Posłuchałem kolegów i to co w ziemi to muruje z bloczka.(osobiście muruję) :facepalm: .Posadzka gotowa i miejsce na młotek już też gotowe.Stojak na imadło zabetonowane i stojak pod kowadło też zabetonowany.Na dach blachodachówka trapezowa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

egojack1

Post autor: egojack1 » 31 paź 2015, 21:37

Nie zaszkodzi jak do tego muru z bloczka włożysz od czasu do czasu drut fi 8 żebrowany w fugę dla wzmocnienia, mając na uwadze, że będzie parcie gruntu.

krzesimir
Posty: 303
Rejestracja: 09 sty 2015, 22:32
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: krzesimir » 31 paź 2015, 21:43

Dobra myśl. Na koniec proponuję wieniec ze zbrojeniem. Fajnie zepniesz wszystko razem. :)
Doświadczenie to coś co zdobywamy zaraz po tym jak było nam potrzebne ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”