IVANOFRANKOWSK 7-9. 05. 2010

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 25 mar 2010, 22:05

Co mam zrobic Nikiel ?!!
Też rezygnuje z imprezy. Dwie godziny za 12 euro to lekka przesada :evil:
Czy mam to skserowac i Ci wysłac !!!! Myślałem że wszystko juz załatwione ? Za wycieczke też mielismy sie składac na transport tylko a tu jakies hotele......troche sie gubię. muszę znów przeczytac cały temat Bo juz zapomniałem co ustalaliśmy w kwestii cenowej. :-/


HOWGH

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 25 mar 2010, 23:03

wystarczy jak ja to wypelnie i wysle. ale zeby to zrobic musze sie z Wami rozmówić:)
co do hoteli to tak napisałem Oldze, jak uzgodniłem z Wami(mam nadzieję, że takie właśnie te ceny będą:) ).
teraz organizatorzy mają więcej konkretnych informacji (np. ile zapisy i ile bankiet)

nie wiem jak Homik , czy idzie na bankiet czy nie?
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 07 kwie 2010, 22:49

Swiat jest mały:) przez przypadek poznałem panią Olge Polubotko :) i wszystko wskazuje nato ze się panowie spotkamy za miesiąc na Festiwalu:)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 08 kwie 2010, 10:44

Warto pamiętać,że zanim to miasto zostało nazwane na cześć zmarłego w 1916 roku ukraińskiego pisarza ,nosiło bardziej swojską nazwę Stanisławów.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 08 kwie 2010, 16:24

Siemanko. Kolega vadym w temacie"czasopismo o kowalstwie" proponuje pomoc osobom chętnym do wyjazdu na Ivanofrankowsk. Jak ktoś zainteresowany to...
Obrazek

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 08 kwie 2010, 16:38

Proponował program imprezy ale ten wstawił już Nikiel na poprzedniej stronie.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Pawel.G
Posty: 354
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:37
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Pawel.G » 08 kwie 2010, 21:37

Panowie Kto i jak wkońcu jedzie:)

Mam problem z biletami lotniczymi i coś czuje ze będe musiał lwciec do Rzeszowa a ztamtąd się jakoś przebić do Kijowa:)

Morze ktoś zwaz będzie przejerzdzał przez Rzeszów:)????

Awatar użytkownika
Agnieszka Pasek
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:06
Lokalizacja: sanok

Post autor: Agnieszka Pasek » 08 kwie 2010, 22:13

My mamy jeszcze miejsce wiec jeśli dojedziesz do Sanoka to zapraszam na pokład;)

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 08 kwie 2010, 23:26

napisałem do Nikla ale nie wiem co sie z nim dzieje . Spotkałem kowal z kotliny Kłodzkiej Pana Wróbla który zainteresował sie wyjazdem do Iwanofrankovska. Chce jechac busem i ma 4 miejsca wolne. Pisałem do Nikla ale cisza nie wiem co sie z nim dzieje


HOWGH

Ps. Ja jadę z Zoną

Awatar użytkownika
Agnieszka Pasek
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:06
Lokalizacja: sanok

Post autor: Agnieszka Pasek » 08 kwie 2010, 23:49

Nikiel ma się dobrze:)
Z tego co wiem to internet u niego nie działa ...
Puki co najlepiej po prostu zadzwonić .

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 09 kwie 2010, 11:36

Da się dostać do Ivanofrankowska drogą lotniczą
http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotni ... -Frankowsk

Da się, jest to trochę droga zabawa ale się da się.

Połączenie KBP (kijów) - IFO (ivano frankowsk) linie lotnicze Dnieproavia. Niestety z tymi liniami trzeba trochę pokombinować ale się da się. http://www.lataj.pl
0 801 401 801
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 14 kwie 2010, 19:05

Organizatorzy prosili, żeby Cię Pawle zgarnąć:)
jest opcja , żeby Cię zabrano z Krakowa (z Wszebądem i jego szanowną małżonką :))
lub jak pisze Wisienka z Rzeszowa.
jak jesteś chętny to pisz albo do Agi albo do Wszebada(ja jestem bez sieci)
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 14 kwie 2010, 19:10

tematyka wspólnej pracy na festiwalu :

"What to forge at the festival. As Ivano-Frankivsk entered the Ring of European Iron Cities, the topic will be RING.

We offer Ukrainian smiths and foreign guests to take part in the creation of the collaborative sculpture-the decorative composition “The Circle of Iron Rings. " The Circle of Iron Rings " is a circular carousel, the centre of which will be decorated with symbolic rings made by every participant from each city and country. Rings may be sized 80-300 mm, any technique, forms, with interesting, individual decorative elements to author`s taste."



a tu program imprezy:

The Programme of the Blacksmith Festival 2010

Ivano-Frankivsk

7th May, 2010



· 9.00 – 18.00 – Sheptytskyy Square

· Registration of the guests and participants (registration fee – 5 euro)

· Demonstration of blacksmiths’ work

· A fair of forged items (cost of a tent – 7m² - 40 Euros per 2 days, cost of a place under the awning – 3.5 m² - 20 Euros per 2 days)

· Execution of a composition “Blacksmith Ring” by the Ukrainian blacksmiths and the guests from abroad

· Blacksmiths from England, Austria, Belgium, Belarus, Spain, Lithuania, Germany, Netherlands, Poland, Russia, Uzbekistan, Finland, France, Czech Republic, Sweden, Norway, Lithuania, Latvia and other countries will demonstrate their skills

· Bohdan Popov School of Traditional Blacksmithing (Kyiv), seminar “Post-industrial Blacksmithing- the Art of a Hammer and an Anvil”, presentation of the author anvil and hand tools for blacksmiths.

· Air furnace.

· Vasyl Kachmar’s Cossack Tent ( authentic weapons and costumes)

· Master classes

· Attending of the subject exhibition “A Sacral Sign in Blacksmithing”

· 11.00 – The official opening of the Blacksmith Festival 2010

· The grand unveiling of the composition “Within the Framework of Blacksmith Traditions” forged in 2009

· 18.00 -– welcoming Grilled Ram party “Blacksmith Cuisine” – grilled real Hutsul ram, real Uzbek plov, real Precarpathian borsch. Communication, exchange of experience , entrance by invitation (about 12 Euros).



8th May, 2010



· 9.00 – 17.00 – Sheptytskyy Square

· Demonstration of castings and blacksmiths’ work, a fair of forged items, execution of the composition by the Ukrainian blacksmiths and the blacksmiths from abroad

· Master class by Uri Hofi (Israel) and the blacksmiths from other countries

· 18.00 – Conference, hall of hotel NADIA ,Nezalezhnosti St.40

· Blacksmiths` presentations :

· 1. Jouko Neminen (Finland) Artistic metal of Helsinki

· 2. Uri Hofi (Israel) Ergonomic blacksmithing

· 3. Heather McLarty, Eden Sanders – California Blacksmith Association. Annual conference, sharing experience in training blacksmiths, artistic works.

· 5. Leonid Karelstein, Petro Vynogradov, Oleksandr Rmanov - presentation of the festival project `ARKH- FORGE` (Moscow, Ulyanovsk – Russia)

· 6. Linas Leschauskas , the Head of Lithuanian Blacksmiths` Association – Lithuanian artistic blacksmithing, international festival in Klaipeda

· 7. Belgian team –the winner of the World Championship in Blacksmiths` Competition 2009 in city of Stia (Italy)

· 8. Ivano-Frankivsk – a member of the Ring of European Iron Cities

·



9th May, 2010



· 10.00 – the opening ceremony of 8th International exhibition “Ornamental Blacksmithing”, Artists Union Hall, 47 Nezalezhnosty Street .

· The closing of the Festival.

· 11.00 – departure for the excursions (participation by prior notice)







10th May, 2010



· Excursions, communication.
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 29 kwie 2010, 11:08

tematem do kucia na festiwalu ma być ring czyli koło , okrąg, pierścień który by w jakiś sposób symbolizował jedność i wspólnotę :)

macie może jakieś pomysły?
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 29 kwie 2010, 21:00

· A fair of forged items (cost of a tent – 7m² - 40 Euros per 2 days, cost of a place under the awning – 3.5 m² - 20 Euros per 2 days) .
Czy to znaczy ze bulimy za nasze stanowisko ?
czy ktos ktokolwiek pomyślał o jakimś oznaczeniu naszej Wycieczki ? Tzn logo Forum ?


HOWGh

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”