Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Dudek
Posty: 66
Rejestracja: 28 mar 2016, 11:11
Lokalizacja: Sierpc

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: Dudek » 31 sie 2016, 20:54

Ja kupiłem trochę narzędzi do gorącej i zimnej obróbki metali. W pośredniaku twardo trzymałem się wersji wykonywania prostych ogrodzeń, bardzo prostych, zwykłych bramek, furtek itp. Na hasło kowalstwo, czy inny zawód wymagający doświadczenia i kilkuletniej wprawy urzędasy reagowali alergicznie. Szlifierka taśmowa GoSet, typowa dla nożowników, została kupiona jako szlifierka do wygładzania spawów na małych elementach. Tak jest dobrze. Jak bym powiedział, że będę noże robił, to by mnie ze śmiechem wygnali.

Awatar użytkownika
sezam300
Posty: 371
Rejestracja: 10 sty 2014, 14:42
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: sezam300 » 15 gru 2016, 07:18

Co do wyśmiewania za robienie noży: byłem już w UP kilka razy konsultować się z gościem który zajmuje się dotacjami (kasa z UE przez urząd pracy) i muszę przyznać że przynajmniej u mnie dość entuzjastycznie podchodzą do tematu robienia noży, narzędzi do drewna itp. Może dlatego że potrafiłem gościowi wszystko dokładnie opisać i miałem podkładkę w postaci wykonanych przeze mnie przedmiotów - w każdym razie śmiechu nie było, wyganiania też nie a raczej zachęcanie do rozwoju i pomoc przy wniosku. Widac wszystko zależy od ludzi ;) za półtora miesiąca składam wniosek (muszę skończyć studia)

Awatar użytkownika
Dudek
Posty: 66
Rejestracja: 28 mar 2016, 11:11
Lokalizacja: Sierpc

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: Dudek » 17 gru 2016, 18:49

Sierpc to miasto specyficznych ludzi. Kocham je i nienawidzę za razem, dlatego mieszkam już w pobliżu, a nie w samym mieście. Urzędasy to patologia tej mieściny, kliki, znajomości i ciemnota. Szkoda.

kisiel
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, 21:59
Lokalizacja: Jawor

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: kisiel » 01 sty 2017, 20:18

Witam, miałby ktoś z Was kto ubiega się o otwarcie własnej działalności chwile na prv? Bo mam kilka pytań, a bez sensu żebym zaśmiecał topic pytaniami, które gdzieś pewnie już tu padły :D także jakby ktoś miał chwile czasu i cierpliwości to niech da znać a się odezwe na prv

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: Rafal L. » 01 sty 2017, 20:31

Skoro już padły to są i odpowiedzi.Ja jak składałem papiery to kobiety od wniosków miały mnie dosyć od zadawania im pytań,a i podpowiadały co jak zrobić aby było lepiej.

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: Qmar » 05 sty 2017, 09:09

Ja składałem we wrześniu i w listopadzie oficjalnie otworzyłem firmę z dotacji. Jak masz jakieś pytania wal tutaj, może ktoś będzie jeszcze potrzebował takich informacji.
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Ajron
Posty: 77
Rejestracja: 11 wrz 2013, 10:53
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: Ajron » 05 sty 2017, 17:26

Takie sytuacje się zdarzają, ale musisz się przygotować na nieco cięższą przeprawę z komisją. Zrobić trochę fotografii swoich prac, przygotować się na klekotliwe pytania itp.

bjones
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2017, 09:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: bjones » 31 sie 2017, 07:52

A czy komuś udało się wyrwać 40 tys zł na rozpoczęcie DG z UE? Bo z PUP wyrwać 20 to nie żaden problem, ale podobno można starać się o 40k i to z dużymi szansami na otrzymanie tych pieniędzy?

Dobrze jest przeznaczyć część pieniędzy na obsługę informatyczną w firmie:
https://teletechnika-system.pl/czym-jes ... lugi-cena/

Taki outsourcing it jest bardzo popularny.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2022, 09:53 przez bjones, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ajron
Posty: 77
Rejestracja: 11 wrz 2013, 10:53
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: Ajron » 31 sie 2017, 08:30

Udać się udało, ale to był w 2011. Bądź pan mądry i znajdź teraz jakiś projekt finansowany ze środków unijnych; był po 14 prawie 2 lata kiedy nic nie było teraz nie wiem ale 2 minuty z google mówią, że nadal słabo. Także lepsze 25 w garści niż 40 w unii ;).

revolt26

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: revolt26 » 01 wrz 2017, 19:30

40 tys. z Unii już nie ma. Zostało tylko 25 z PUP. Jest jeszcze nowy program "Wsparcie w starcie", aż 70 czy 80 tys. (można brać we trzech do 210 tys.), tyle tylko że to kredyt... tak się wycwanili urzędasy:)

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Dotacja z UP na zalozenie dzialalnosci.

Post autor: Bodar » 28 lis 2017, 20:35

lechcezary pisze:Poręczałem ostatnio znajomemu bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności. Generalnie warunki są takie, że trzeba naprawdę się postarać, aby ją stracić.
To zależy od stosunku przychodu do kosztów jego uzyskania, bo żyć (czyt. przeżyć) przez wymagany minimalny okres prowadzenia DG też trzeba.
Znam przypadki, że tylko dzięki wsparcia rodziny co niektórzy mogli przetrwać ten okres. Dobrym rozwiązaniem jest przed rozpoczęciem DG dokonanie rozdzielności majątkowej, jeżeli jest się w związku - to dla spokojnej głowy i niepogrążania reszty rodziny.
Dwa lata temu jednemu tak doradzałem, nie posłuchał, teraz cała rodzina gania się z komornikiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”