Elementy/Akcesoria Kute

Tematy nie zawsze związane z kowalstwem

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

ateem
Posty: 389
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:41
Lokalizacja: ełk

Post autor: ateem » 16 lis 2012, 20:24

spawałem dedykowanym do czarnej stali.

cris82
Posty: 16
Rejestracja: 05 maja 2012, 22:53
Lokalizacja: Głogów

Post autor: cris82 » 29 gru 2012, 00:41

Witam
Nie chciałem zakładać nowego tematu tralki już podoginane całkiem zgrabnie i szybko to poszło Może ktoś mógłby jeszcze pomóc w kwestii malowania balustrady korzystając z cennych rad na forum zdecydowałem się na 2x podkład neokor (czarny,czerwony) i postal antyczny grafit. Dzisiaj zacząłem to malować i co jest nie tak myślałem że obejdzie się bez pędzla mam dużą sprężarkę dysza w pistolecie 1.4 zalecana na puszce 1.6mm temperatura przy malowaniu 5+ no i niestety kiepsko to idzie podkład jest gęsty wiem że to niska temperatura ale nic nie poradze... czy można go jakoś rozcieńczyć ? na instrukcji zasugerowane jest żeby raczej nie rozcieńcać... zmiana dyszy też chyba nie za wiele da jeżeli rozcieńczyć to czym ale czy to ma sens? macie jakieś sposoby na malowanie zimą w niskich temperaturach ?jak sobie pomyśle ze mam te wszystkie zakamarki malować... :roll: jednak nierdzewka to nierdzewka :P

ateem
Posty: 389
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:41
Lokalizacja: ełk

Post autor: ateem » 29 gru 2012, 07:13

cris82 ja też maluję neokorem i powiem Tobie, że do pistoletu to trzeba go rozcieńczyć. Stosuje się do tego rozpuszczalnik chlorokauczukowy. Bardzo dobry podkład. Pyłosuchość uzyskuje po ok 5 minutach. Przy czym temperatura graniczna dla niego to +3 stopnie i z doświadczenia powiem, że łatwo o zacieki przy takiej temperaturze. Przy temperaturze ok. 20 stopni farba schnie niemal że na bieżąco.

PS. przez lata tylko nierdzewkę obrabiałem i myślałem sobie, że w czarnej stali to jakaś tragedia z tym malowaniem. Na dzień dzisiejszy, po wykonaniu paru projektów ze stali czarnej, nie chce mi się podchodzić do kwasówki i bawić w szlify. W moich stronach ludzie nie doceniają dobrze zrobionej pracy, a lipy robić nie zwykłem.

cris82
Posty: 16
Rejestracja: 05 maja 2012, 22:53
Lokalizacja: Głogów

Post autor: cris82 » 29 gru 2012, 20:50

no teraz te malowanie to calkiem przyjemne nawet :P Dzieki serdeczne

ODPOWIEDZ

Wróć do „ROZMOWY - hydepark ”