Forum Kowalskie Strona Główna  
  Forum Kowalskie
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu Forum Kowalskie Strona Główna » Ogłoszenia » ROZMOWY - hydepark » Elementy/Akcesoria Kute
Elementy/Akcesoria Kute
Autor Wiadomość
cris82 

Wysłany: 2012-11-13, 15:35   Elementy/Akcesoria Kute

Witam pytania może zabrzmi dość brutalnie ;) orientuje się może ktoś odnośnie jakiegoś punktu z elementami kutymi(gotowcami) na terenie trójmiasta ? :P najlepiej taniego ceny na allegro za tralkę 10x10(skręcona w jedym miejscu+brzuszek) 2.90-3.30b. ta sama tralka w sklepach internentowych u producentów z trójmiasta jakie znalazłem 7-8zł facet z allegro jest z dolnegośląska i nie bardzo się opłaca jechać a na paczkę jest tego za dużo...byłbym wdzięczny ogólnie to robię w nierdzewce ale zima idzie i nie ma co wybrzydzać ;)
Pozdrawiam.

Wilk 

Wysłany: 2012-11-14, 10:29   

Dlaczego nie chcesz sobie zrobić?

BANAN 
weteran forum
kowal

Wysłany: 2012-11-14, 11:38   

Wybacz,ale cena w jakiej chciałbyś kupić te tralki,to prawie po kosztach materiałowych,producenci z trójmiasta widać bardziej stąpają po ziemi.Jeśli więc chcesz zarobić,to zrób je sam.Szablony nie są skomplikowane,a kwadrat 10 skręca się i wygina jak plastelina.

cris82 

Wysłany: 2012-11-14, 22:53   

Witam
Wiem ze Wy podchodzicie badziej z *sercem* do tematu, ale nie widzę powodu dla którego miałbym wkładać niepotrzebny wysiłek w prace której klient nie doceni finansowo...Może przyjdzie czas na prasę do tralek ,póki co jest to dla mnie niepotrzebny wydatek praktycznie 99% moich prac to nierdzewka z którą też mam związane inwestycje (wiertarka do kątów,giętarka t. ,taśmowka...) sczerze będzie to moja pierwsza ślusarska praca z gotowcami ;) Fakt na pomorzu a zwłaszcza na kaszubach wiedzą jak narzucić marze ;) np 500 metrów od zakładu mam producenta e.kutych tralka kosztuje 10.50 ta sama 80 km dalej 4.60 przy przy 500sztukach samych tylko tralek już się opłaca pojechać ,a to że ktoś sprzedaje to po cenie materiału nie jest dla mnie problemem :P

Pozdrawiam kolegów.
p.s firma z pomorza o której pisałem wyżej to logist system okolice Tczewa może się komuś przyda.

BANAN 
weteran forum
kowal

Wysłany: 2012-11-15, 05:13   

cris82, Ile tych tralek masz do zrobienia?Kto mówi od razu o prasie,przecież nie nastawiasz się na produkcję tralek,ja to całe życie giąłem na szablonie ręcznie.Zrobisz to szybciej niż Ci się wydaje.

Leszek Sz 

Wysłany: 2012-11-15, 06:43   

ew poszukaj jakiegos kowala z okolicy na forum niech Ci zrobi :) tylko na pewno nie bedzie to w cenie takiej jak bys chcial.. ale np moze Ci pokazac jak to zrobic samemu

cris82 

Wysłany: 2012-11-15, 17:55   

Hej.
Pierwsze co to wlaśnie pomyślałem o prasie :P ,może to faktycznie nie jest zły pomysł żeby spróbować samemu ,może nie taki wilk straszny :) Tralek około 500sztuk ,facet który urzędował przede mną na hali miał nawet jakąś przez siebie zrobioną przystawkę do tokarki właściciela która sie tam znajduje do kręcenia tralek .Ale to chyba kiepski pomysł ją katować w ten sposób...Sam już nie wiem ,naprawdę by się opłacało wyginać samemu np taką tralke:

http://www.logistsystem.p...cona-p-210.html

zakładając ze kosztuje 4.70b. i pewnie jeszcze jakiś rabacik utarguje ? :> jeśli idzie o zdobywanie doświadczenia to mam zamiar namówić właściciela na coś konkretniejszego na k.schodowej i tam sobie eksperymentować :mrgreen:

Pozdrawiam.
p.s ktoś próbował spawać tigiem takie skladaki? wiem że trochę więcej czasu zajmie i gaz droższy ale mam kiepskiego miga 110 amper na 220v strasznie słabo spawa... po tigu nie musiałbym praktycznie niczego szlifować tylko boję się trochę że będę sie musiał nakombinować żeby ich nie powyginało.

BANAN 
weteran forum
kowal

Wysłany: 2012-11-15, 18:34   

No cóż twoja kalkulacja,twój zysk,ale ominie Cię frajda przygotowania przemyślanych przyrządów i wyginania tralek. :lol:

rav08 

Wysłany: 2012-11-15, 19:07   

Jak byś chciał prostszy wzór to http://www.youtube.com/watch?v=iMZBTeKctfc

Kuba 
forumoholik
kuba

Wysłany: 2012-11-15, 19:12   

Pomyśl dobrze kolego jeśli miał byś płacić za tralkę cos koło 5 zł a nawet więcej to ja to widzę tak w moich stronach metr pręta 10x10 kosztuje 2,20 zł to przy 500 sztukach masz 1400 zł w plecki nie lepiej by było jak w kieszeni by Ci to zostało ;)

Marcin 

Wysłany: 2012-11-15, 19:33   

500szt to jest grubo ponad 50mb barierki, sporo tych balkonow by musial miec do zrobienia przez zime, przy takiej ilosci pewnie nie kupowal by gotowcow

cris82 

Wysłany: 2012-11-15, 20:44   

*ominie Cię frajda przygotowania przemyślanych przyrządów i wyginania tralek. :lol: *
No to jest właśnie ta *część* którą najbardziej lubię w tej pracy ;)

Ten filmik jest ekstra nie jedna prasa pewnie sie chowa :)

*1400 w plecki* ten argument faktycznie ma w sobie to *cos* :P

Fakt metrów jest sporo dlatego jutro pojadę na złom poszukać specjalistycznej felgi
do giecia brzuszków :mrgreen:

Dzięki za mobilizacje! ,temat jeżeli uznacie za niepotrzebny można usunąć, nie wiem czy ten wątek ma sens bytu tutaj. Wcześniej chciałem zasugerować dział podzielony na województwa ,gdzie można wpisać np adres firmy i ceny wyjątkowo atrakcyjnych produktów lub słabo dostępnych, ewentualnie koszty usług.Sam znam parę takich adresów np taśm bezkońcowych potrzebnych do nierdzewki po dobrych cenach, czy usługi ciecia waterjetem bez robienia projektów, nawet z wysłaniem jednej zaślepki nigdy nie było
problemów a ceny w branży dochodzące do różnicy kilkuset % . Ale teraz sam nie wiem czy ma to sens skoro większość rzeczy można zrobić samemu na feldze od wysłużonego poldka :D
Pozdrawiam.

rav08 

Wysłany: 2012-11-15, 23:16   

To chyba felga od stara :P

ateem 

Wysłany: 2012-11-16, 07:34   

cris82 - spawanie tigiem takich tralek nic nie wygina (testowałem). Jedno na co zauważyłem w praktyce, to tig w czarnej stali wymaga higieny spawu - inaczej spaw "gotuje" się, po zgaszeniu palnika rosną takie jakby kraterki. Co do szlifowania to się zgadza - po tigu nie trzeba obrabiać spawów.

cris82 

Wysłany: 2012-11-16, 10:05   

kraterki-?ale używaleś drutu nierdzewnego czy dedykowanego do stali czarnej? spawalem raz czarną drutem do nierdzewki i nie było problemu może to była kwestia ustawienia wygaszania gazu.Fakt n. nie lubi żadnych rdzawych nalotów, tlustych plam wydaje mi się że spawając zwykłym drutem tego problemu nie będzie.

Pozdrawiam.

Forum Kowalskie Strona Główna » Ogłoszenia » ROZMOWY - hydepark » Elementy/Akcesoria Kute