Kurs kowalstwa artystycznego

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

kurpik
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2015, 11:58
Lokalizacja:

Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: kurpik » 05 gru 2015, 07:53

W końcu znalazłem kurs, który organizowany jest przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą.
Zajęcia odbywają się w Sominie koło Kartuz. Koszt kursu 4500 zł (bez zakwaterowania). Termin dostosowują się do Twoich potrzeb gdyż kurs może być przeprowadzony nawet dla jednej osoby. Więcej informacji na stronie: http://www.pomorskaizba.pl/lista-szkole ... rtystyczne" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: Dara » 05 gru 2015, 11:30

Trzeba być jebnięty żeby wywalać tyle forsy na gównowarty pseudo kurs.

Awatar użytkownika
Helga ten-door
Posty: 459
Rejestracja: 10 lis 2009, 18:39
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: Helga ten-door » 05 gru 2015, 16:33

BRAVO Dara.
Jak zwykle krótko i węzłowato.
Co najwyżej ślusarz,

graffic

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: graffic » 05 gru 2015, 17:08

tak się zastanawiam nad wypowiedziami dwóch starszych satyrów...

bo z jednej strony - gówniane, pseudokursy, nic nie warte wywalanie kasy i inne bzdetne komentarze
ale gdyby zapytać obu szanownych kolegów czy przyjęliby młodego na naukę - to albo byłaby odmowa, albo inna cena (domniemuję)

stąd moje pytanie - skoro nie ma szkół (poza jedną lub dwoma w Polandii) a starzy nie chcą nauczyć - to gdzie mają się młodzi uczyć ???

z neta ??? a może czytając takie komentarze ?? - w necie jak nic nie wiesz - to gówno się dowiesz, a gówno się dowiesz - bo są krótkie i bezsensowne komentarze lub trzeba mieć wiedzę by wiedzieć co jest sensowne a co nie... tyle że wówczas tak zwana nauka nie jest do końca potrzebna - tylko ćwiczenia w kuźni

nie deprecjonowałbym tego typu szkoleń - dobre jak każde inne, a cena ??? hmm a kto komu zabroni odbyć kurs na 4500 pln jeśli kogoś na to stać ???

wiem, ulało mi się - przykro mi jeśli ktoś się obrazi

Awatar użytkownika
Helga ten-door
Posty: 459
Rejestracja: 10 lis 2009, 18:39
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: Helga ten-door » 05 gru 2015, 20:41

No .to dobre jest'.
Miałem kilka lat temu dwóch czy trzech chętnych-- no i co z tego jak po tygodniu uciekli.Dziś już mi się zwyczajnie nie chce.
A czego starzy mają nauczać??Motyki robić????
Świat za szybko się kręci.
Zauważ żę kilkadziesiąt lat temu kowalstwo bazowało w 97% na wytwarzaniu i naprawie sprzętów rolniczych i gospodarskich.Dlatego że popyt był.=i nic więcej.Speców artystów było znacznie mniej tylko że wideł nie potrafili zrobić.
Jak ja zaczynałem to jeszcze słowa Internet nie wymyślono!!!
A dlaczego się nauczyłem?
Bo zwyczajnie byłem napalony i chciałem.
Tylko kowadło jest mistrzem i bardzo szybko weryfikuje i nieraz potrafi boleśnie kopnąć w żopę.To jest najlepsza droga.
I oto cała tajemnica.,dzisiaj jest sto razy łatwiej nic tylko ćwiczyć,czwiczyć ,ćwiczyć i zawziętym trzeba być.
Dyskusja na wiele ,wlele godzin .nie chce mi się tyle pisać.
I nie próbować kopać się z Chińczykiem.co wielu dziś robi---.to jest zła droga.
Co najwyżej ślusarz,

mts
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2016, 21:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: mts » 01 cze 2016, 00:46

Dokładnie popieram zdanie, iż cena to nic innego jak indywidualna sprawa. Poza tym wolny-rynek działa w kowalstwie jak się patrzy - więc nie dziwota, że takie ceny wywindowali, bo z tego co ostatnio kolega, który zajmuje się badaniami statystycznymi podał, widać wyraźny zwrot ku temu rzemiosłu, ale nie tylko temu - ogółem zwrot ku tradycyjnym formom sztuki. Podał to na konkretnych liczbach, jak go ścigne to dokładnie przytoczę.

Awatar użytkownika
Dracorian
forumoholik
Posty: 1967
Rejestracja: 22 mar 2013, 15:24
Lokalizacja: Ziemia Lubuska [ok.Torzymia]

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: Dracorian » 01 cze 2016, 06:18

Pewnie,przytocz-ciekawe :),ale nie omieszkaj zajrzeć do działu "Przedstaw się " w celu...jak sama nazwa działu wskazuję ;) ;)
Dobrym kowalem będziesz tylko wtedy,,kiedy to lubisz

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: BANAN » 01 cze 2016, 06:32

Napisać unijny projekt dofinansowania takiego kursu to jedno, a znaleźć majstrów z dyplomami i kursami pedagogicznymi to drugie i jak się okazuje znacznie trudniejsze zadanie. Wcale nie jest powiedziane, że w tym konkretnym przypadku wszystko jest zapięte na ostatni guzik.
Kontakt 517355290

daniel36Wilk12
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2020, 11:37
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: daniel36Wilk12 » 27 sty 2021, 12:35

Bardzo fajna sprawa, ale powiem Wam że mój kolega zrobił taki kurs i zaczął sprzedawać ręcznie robioną biżuterię to dopiero fenomen tak mu sie spodobało to wypalanie w piecu, że teraz dobrze mu idzie.

Bartosz T.
Posty: 143
Rejestracja: 05 lut 2020, 18:07
Lokalizacja: Podgaje/Jastrowie

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: Bartosz T. » 28 sty 2021, 23:41

Możecie mnie zbesztać jak leci. Nigdy bym nie poszedł na taki kurs. Więcej mnie nauczyła zjebka od Banana niż YT i inne takie dzikie wymysły. Cena jest zależna. Ale czy to co się wyniesie jest takie elitarne?
Uczciwa praca brudzi ręce, nieuczciwa sumienie..
Słowa dziadka Józka :)

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: Aries » 29 sty 2021, 17:45

Bartosz T. pisze:
28 sty 2021, 23:41
Możecie mnie zbesztać jak leci. Nigdy bym nie poszedł na taki kurs. Więcej mnie nauczyła zjebka od Banana niż YT i inne takie dzikie wymysły. Cena jest zależna. Ale czy to co się wyniesie jest takie elitarne?
Bartosz, nic nie zastąpi kontaktu na żywo.
Mówię Ci to z perspektywy ucznia i nauczyciela. Teraz w dobie zdalnego wszystkiego, jeszcze dobitniej jest to widoczne.

Oczywiście, co do kursów kowalstwa, kwestią do dyskusji jest wybór dobrego kursu. A wyboru dużego nie ma.
Myślę też, że nie ma mowy tu o żadnej "elitarności". Po prostu - podczas pracy "na żywo" możesz podpatrzeć i dopytać. Gdy popełniasz błędy, w czasie rzeczywistym, możesz się o ty dowiedzieć i możesz też dowiedzieć się, jak skorygować swoje działanie.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Re: Kurs kowalstwa artystycznego

Post autor: Grzegorz K. » 01 lut 2021, 19:27

Ja jestem bardziej za spotkaniami i warsztatami...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”