Szukam kursu kowalstwa 2019/2020

Spotkania, warsztaty, imprezy

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Fedor
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:17
Lokalizacja: Śląskie

Szukam kursu kowalstwa 2019/2020

Post autor: Fedor » 04 wrz 2019, 12:01

Witam,

Tak jak napisałem w temacie szukam kursu/lekcji kowalstwa we wrześniu tego roku lub w trakcie wakacji w roku 2020. Chodzi mi przede wszystkim o podstawy kucia, BHP i inne takie niesamowitości, głównie po to, żeby zobaczyć, czy podoba mi się walenie młotkiem w metal i żeby przy pierwszej próbie nie spalić sobie ręki.

Znalazłem na własną rękę kurs VikingArt, ale nie wiem czy mają jeszcze miejsca/szukam alternatyw.

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: Szukam kursu kowalstwa 2019/2020

Post autor: Sokolpl » 04 wrz 2019, 12:11

W okresie wakacyjnym jest kurs w Wojciechowie
2 tyg Bardzo Polecam Naprawdę Super.
Mistrzowie Fachowcy w 100% Przekazanie wiedzy i ich długoletniej doświadczeń. Świetna atmosfera 😁 Polecam w 100 %
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Awatar użytkownika
Sokolpl
Posty: 719
Rejestracja: 30 gru 2018, 22:23
Lokalizacja: Ubiad Wielogłowy

Re: Szukam kursu kowalstwa 2019/2020

Post autor: Sokolpl » 04 wrz 2019, 12:21

Dla jasności kurs w VikingArt jest też Super sam osobiscie nie byłem ale mnóstwo osób Bardzo sobie chwalą ten kurs 😀
Porażka jest po prostu okazją, by spróbować ponownie, tym razem bardziej przemyślanie.
Henry Ford
Nie dajcie mi ryby dajcie mi wędkę ;)

Fedor
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:17
Lokalizacja: Śląskie

Re: Szukam kursu kowalstwa 2019/2020

Post autor: Fedor » 04 wrz 2019, 13:53

Słyszałem o warsztatach w Wojciechowie, tylko, że odniosłem wrażenie (może błędne), że są prowadzone raczej pod kątem osób, które chcą wiązać swoją przyszłość z zawodem kowala i zakładają jakieś wcześniejsze doświadczenie.

graffic

Re: Szukam kursu kowalstwa 2019/2020

Post autor: graffic » 04 wrz 2019, 17:40

W Wojciechowie - zanim się dostaniesz na kurs - musisz przejść wstępną weryfikację - jeśli będzie większa grupa zainteresowanych - wówczas możesz mieć problem żeby się dostać na kurs, jeśli mniejsza - będzie łatwiej

U VikingArt (Marcina) - kurs jest normalnie odpłatny i nie stawia on innych warunków poza chęciami i opłatą - po prostu najlepiej do niego przedzwonić i popytać się jak z wolnymi terminami (czasami wstrzymuje warsztaty ze względu na inne zobowiązania)

u Vikinga - z pewnością kurs będzie krótszy przez co niej zapłacisz - ale wystarczający abyś poczuł czy Ciebie to interesuje, czy też nie - Wojciechów jest dla bardziej zdecydowanych (moje zdanie)
nie bez znaczenia jest odległość - Viking - jest pod Wrocławiem (ok 20 km), Wojciechów pod Lublinem (ok 30 km) - ze Śląska masz bliżej do Wrocka (A4) - chyba że mieszkasz na Śląsku bliżej Krakowa

ODPOWIEDZ

Wróć do „WARSZTATY KOWALSKIE, IMPREZY - hammer ins, events”