Zmiany na forum

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
SalomonMoor
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2014, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Zmiany na forum

Post autor: SalomonMoor » 14 lis 2014, 23:20

Jak w temacie.
Mam 4 propozycje:

1. Możliwość przeglądania zdjęć z działu Galeria i Strefa Konkursów dla niezarejestrowanych użytkowników - cel: promowanie kowali i ich pracy. Bez rejestracji gro zdjęć jest niewidocznych dla postronnych osób. Uniknie się w ten sposób rejestracji ludzi którzy nic nie wnoszą a chcą tylko popatrzeć (bez możliwości komentowania)

2. Możliwość pisania postów w dziale Ogłoszenia przez osoby niezarejestrowane - cel: Uniknie się w ten sposób rejestracji ludzi którzy nic nie wnoszą a chcą tylko coś kupić, sprzedać bądź zlecić.

3. Utworzenie osobnego działu na forum gdzie post będzie mógł napisać każdy - cel: jak oba powyżej. W obecnej chwili ktoś chce się dowiedzieć o coś i musi się rejestrować.

4. Możliwość obserwacji wątku. Być może jest taka - ja jej nie widziałem :/ Za to widziałem możliwość ignorowania :P

Generalnie pozwoli to zrobić porządek z użytkownikami którzy rejestrują się jednorazowo. Część z nich pewnie po jakimś czasie założy konta i zostanie członkami kowalskiej społeczności :)
Noś w sobie pewność, wiedz, że osiągniesz cel, a osiągniesz go z pewnością.
Nie pozwól, by do twojej głowy wkradły się wątpliwości, bo cię zniszczą.

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 15 lis 2014, 01:02

Będziemy mieć wtedy zalew botów niesamowity które będą pisać tylko i wyłącznie spam, po to jest zablokowana możliwość pisania postów przez gości :)

Awatar użytkownika
SalomonMoor
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2014, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: SalomonMoor » 15 lis 2014, 10:07

Można dodać weryfikację w postaci przepisania losowego kodu z obrazka przed kliknieciem wyśli :P
Noś w sobie pewność, wiedz, że osiągniesz cel, a osiągniesz go z pewnością.
Nie pozwól, by do twojej głowy wkradły się wątpliwości, bo cię zniszczą.

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post autor: Rafal L. » 15 lis 2014, 11:38

Pomysł nietrafiony jedynie z opcją przeglądania zdjęć.Reszta wywoła przysłowiowy chaos.Jak Nomad napisał pełno botów.Pewnie na palcach jednej ręki można policzyć fora z takimi opcjami,ewentualnie na obu dłoniach.

Dział giełda od iluś postów sensownych oczywiście. Jest pełno darmowych serwisów,a użytkownicy forum nie maja problemów z ich odnalezieniem w necie.

Pod uwagę można wziąć rejestracje na forum bez potwierdzania przez administratora.W razie spamu można usunąć delikwenta.Sam zmieniałem adres email i czekałem cały dzień aż ktoś mi aktywuje konto.Dopieroż po interwencji na FB udało sie.

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 15 lis 2014, 11:54

Dawniej własnie było bez potwierdzania i mieliśmy za dużo botów :) Na samym poczatku forum każdy mógł pisać, ale im więcej botów się pojawiało tym więcej zabezpieczeńw prowadzaliśmy, jest to wyrobione na drodze historii forum po prostu i lepiej nie cofać się :)

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 15 lis 2014, 15:27

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Awatar użytkownika
Druid
Posty: 464
Rejestracja: 15 paź 2012, 22:04
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: Druid » 15 lis 2014, 16:07

Ja jestem za pomysłem z galerią, co do reszty no cóż macie racje, nie potrzeba botów.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 15 lis 2014, 17:50

Sam kiedyś zabiegałem o to by fotografie były widoczne bez logowania i jakiś czas tak było. Dziś jestem stanowczo przeciw.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
SalomonMoor
Posty: 24
Rejestracja: 08 lip 2014, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: SalomonMoor » 15 lis 2014, 23:45

Czemuż to jesteście przeciw udostępnieniu galerii?
Czyżby kopiowanie pomysłów Wam sen z powiek spędzało? ;)

Reszta ok, goście i ryby głosu nie mają ;)

Aaa i nikt się nie odniósł do punktu czwartego!
Noś w sobie pewność, wiedz, że osiągniesz cel, a osiągniesz go z pewnością.
Nie pozwól, by do twojej głowy wkradły się wątpliwości, bo cię zniszczą.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 16 lis 2014, 05:57

BANAN pisze:Sam kiedyś zabiegałem o to by fotografie były widoczne bez logowania i jakiś czas tak było. Dziś jestem stanowczo przeciw.
Też jestem tego zdania.W ten sposób kradną projekty,i realizacje.

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 16 lis 2014, 14:28

Co do galerii to było kilka przypadków kradzieży, a co do czwartego punktu to trzeba pisać do kogoś kto ma dostęp do silnika forum i wie co i jak tam robić :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”