Finanse forum, czyli płacić czy nie płacić.

Sprawy dotyczące SFK

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 11 wrz 2010, 09:33

ale co Wy z tymi rangami? myślę, że ludziom jest miło jak się o tym pamięta i nie trzeba tego wpisywać czy robić rang.


była juz raz akcja z lampkami:p
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 11 wrz 2010, 09:44

tak jest dotychczas jak jest nas niedużo ale w niedalekiej przyszłości gdy setki tysięcy kowali :mrgreen: no może miliony.....
lampki to im możemy zapalić :idea: jak już nie będę mogli fizycznie i psychicznie uczestniczyć w Forum i Stowarzyszeniu
a teraz tytuł i moze ładna koszulka z napisem
"Starszy młotkowy, opiekun Forum, Mecenas itp.i rok nominacji'


HOWGH

Qood
Posty: 104
Rejestracja: 02 wrz 2009, 18:33
Lokalizacja: z piekla rodem
Kontakt:

Post autor: Qood » 11 wrz 2010, 11:05

A ja zgadzam się z Niklem. Wydają mi się nie potrzebne rangi przecież wszystko to robimy dla "wspólnego dobra". Rozumiem, że są osoby które nie są w stanie wspomóc forum finansowo, ale robią to np. merytorycznie co jest równie wielkim wkładem ( i na pewno trudniejszym:))

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 11 wrz 2010, 13:20

Na tym polega różnorodność tytułów. Nie za dużo, ale treściwie! Jestem za pomysłem Wszebąda!
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 11 wrz 2010, 17:07

To może co łaska tylko nie mniej niż :?: wiecie tak jak u księdza.Nadal nie rozumie po co komu tytuły no chyba że ktoś potrzebuje byc dowartościowanym.Ja tam nie widze problemu jak ktoś wpłaci z 1000 zł to może być mecenasem a nawet starszym młotkowym nawet mu kartke na święta jestem w stanie wysłać.

Awatar użytkownika
Matthan
Posty: 400
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:01
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Matthan » 11 wrz 2010, 17:19

Dla mnie mecenas to taka osoba, która prężnie wspiera inicjatywy kowalskie: warsztaty, pokazy... nie musi dawać dużo kasy ale pomagać. Dobrodziej daje pieniążki na forum( nie wiem czy konkretnie jakąś kwotę... optuje za dobrowolnością) ale cały czas zastanawiam się czy kopiować ten pomysł... może coś zupełnie innego wymyślić ale nic konkretnego nie przychodzi mi teraz do głowy...
Nie ma jak dym z kuźni, fajka w zębach
<Duch wieje przez świat>
Moje zdjęcia

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 11 wrz 2010, 19:04

Rov jak ktoś 1000 pln wplaci na forum to nawet kwiatka moge mu za to wyslac :-P Nie wydaje mi się żeby te rangi były specjalnie potrzebne, nie chce żeby z tego wyszły jakieś nie potrzebne podziały
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

DASZIN
Posty: 147
Rejestracja: 11 lis 2009, 18:31
Lokalizacja: Wielopole
Kontakt:

Post autor: DASZIN » 11 wrz 2010, 19:17

Mnie martwi, że w tym całym zamieszaniu z tytułami i rangami czy jak zwał tak zwał, może umknąć idea towarzysząca założeniu tego forum, -alternatywa w stosunku do "mistrzów" strzegących swej wiedzy tajemnej, wszyscy są równi, każdy głos jest ważny, każdy może wszystko napisać (w zgodzie z regulaminem) wszyscy dzielą się z wszystkimi w miarę możliwości z pobudek wewnętrznych bez oczekiwania gloryfikacji .
Kto i co robi przecież dobrze wiadomo, wystarczy uważnie śledzić co się dzieje na forum.
Oczywiście jakimś zagorzałym przeciwnikiem nie jestem, chciałbym tylko żeby we wszystkim był umiar i rozsądek jak na prosty,szlachetny kowalski fach przystało... ;-)

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 11 wrz 2010, 20:21

moim zdaniem rangi to dobry pomysł ale napewnoi nie jeśli chodzi o kase można zrobić tak że każdy kto wpłaca kase brzez jakiś tam okres "x" dostaje koszulke składka najlepiej co łaska ale nie mniej niż "y" czyli x razy y = koszulka z logo i napisem np. kowal chonorowy a póżniej ci którzy taką koszulke dostali brali by udział w głosowaniu o nadanie tytułów. taksamo można niektóre działy forum zrobić zamknięte albo naprzykład download i fotki mogą być udostępnione dla full members tylko :) wiem że to straszna komercjalizacja forum nastawiona na przynoszenie dochodu ale forum chyba musi na siebie jakoś zarabiać
Prosze o wyrozumialosc ucze sie :)

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 11 wrz 2010, 20:56

Jak dla mnie narzucanie opłat z góry jest dziwne.
Rozumiem, że musimy opłacac serwer, ale wprowadzenie przymusowych opłat jest głupie.
Lepiej zrobic na jakichs pokazach małe duperele, posprzedawac np. na allegro, i kase z tego przeznaczyc na serwer, ewentualnie jak będzie brakowało, to chętni się zrzucą, i po problemie.

Mamy się tu dzielic wiedzą, a wprowadzenie przymusowych opłat może odstraszyc nowych uzytkowników, szczególnie tych młodszych.

Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 11 wrz 2010, 21:15

jakich przymusowych Nomad jakich przymusowych :shock:
czytajże co ludki piszą. chodzi mi tylko o coś takiego co funkcjonuje na freha. dajesz kasę DOBROWOLNIE , jeśli chcesz możesz tylko w ramach pospolitego ruszenia. ale tez chodzi mi o czym piałem poprzednio aby ludzie którzy wspierają forum nie tylko postami
(nie mówię o tylko czytających). Byli uhonorowani...ot co. a jesli wspierasz systematycznie to może warto


HOWGH

Ps. "Róbta co chceta :evil: i róbta zrzuty tuż pod bramką. tylko kiedyś moze nie wyjśc...to kopiujta se zawczasu tematy"

Awatar użytkownika
Yaro
Posty: 77
Rejestracja: 29 sie 2009, 18:53
Lokalizacja: okolice Czarnkowa
Kontakt:

Post autor: Yaro » 11 wrz 2010, 21:55

Myślę że warto by ludzie wiedzieli komu co zawdzięczają, ot co, bo jednak nie wszystko zawsze należy się jak psu zupa i czasem po prostu warto o tym pamiętać

Awatar użytkownika
Nomad
Moderator
Posty: 2263
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nomad » 11 wrz 2010, 22:20

OK, chyba coś źle przeczytałem. Ostatnio coś nie za bardzo czytam ze zrozumieniem.

DASZIN
Posty: 147
Rejestracja: 11 lis 2009, 18:31
Lokalizacja: Wielopole
Kontakt:

Post autor: DASZIN » 12 wrz 2010, 12:59

Można założyć wątek np. podpięty pod "Kronikę Forum" typu... "Darczyńcy" czy "Zasłużeni dla Forum" i tam wystawić listę wpłacających kasę, czy w inny sposób zasłużonych.
No nie wiem czy przyznawanie np. koszulek za pkt. czy wpłaty razy"x" to dobry pomysł, to jak jakaś polityka marketingowa koncernu.
Przeglądałem kiedyś jakieś forum (nie pamiętam jakie) i tam pod nikiem był podpis "pomógł 800 ileś tam razy", ktoś zadał pytanie koleś odpowiedział (niezbyt dokładnie -typu "podobno tak i tak" a potem poprosił pytającego, żeby dodał mu punkt "pomógł") - jakoś nie wyobrażam sobie tutaj takich "pierdół" .
Finansowanie to finansowanie - składki "co łaska " lub "opłata roczna" i tu trzeba wybrać.
Docenianie zasłużonych to inny wątek.
Koszulki z logo FK- fajna sprawa jako znak rozpoznawczy, ale nie jako hierarchia super kowal, dobry kowal, prawie kowal i plebiscyty z tym związane ... ( to forum a nie gra internetowa gdzie hoduje się wirtualne osobowości) ...ot myślę sobie tak ;-)

Awatar użytkownika
wszebąd
Posty: 551
Rejestracja: 30 sie 2009, 21:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: wszebąd » 12 wrz 2010, 18:22

ja mogę po prawdzie być "prawie kowal". kuźnia w proszku, dużo gadam....może trzeba jeszcze się rozwinąć...... boje się tylko takiej polskiej prowizorki. forum się rozwinie a tu nagle znów kasy zabraknie i adres nam "odfrunie". Będzie dupa bolała ...nie ! :-/
Czemu boimy się rozmawiać o pieniądzach. takie smutno polskie. Tylko hurraoptymizm, bohatyry, zrzutka na Józka itd. To nieprofesjonalne. A ze jestem zwolennikiem opcji dajesz masz to pozostanę przy swoim zdaniu. Bo trzeba żeby "Forum rosło w siłę a kraj się bogacił..... jak mawiał pewien reporter z Kazachstanu...a i jeszcze nic na siłę Ludki miłe..


HOWGH ;-)

Zablokowany

Wróć do „STOWARZYSZENIE FORUM KOWALSKIE - association”