szlifierka taśmowa

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: QoTheGreat » 11 lut 2018, 21:29

Pasek 40g i frezarki nie potrzeba uruchamiać, taki gruby wiór leci.
Z wibracjami to doszedłem do wniosku, że rolka od paleciaka baryłkowa ma źle rdzeń aluminiowy osadzony. I musi być przez to nie wyważona. Bicia rolek są w setkach do 0,04mm, oczywiście po zakupie stoczone we własnym zakresie sposobem na frezarce. Niech nikt nie myśli sobie, że rolki po zakupie są gotowe do montażu, trzeba je najpierw poprawić. Dorobię się kiedyś tokarki, to sobie zrobię litą aluminiową i będzie święty spokój. No jak widzisz z tymi rolkami to jest różnie, w zależności jak się trafi. Działać, działa ale można zawsze zrobić lepiej.

erofrog
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: erofrog » 06 mar 2018, 20:09

Panowie gdzie kupujecie pasy bezkoncowe do swoich maszynek? I jakie najlepiej kupować?

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: QoTheGreat » 06 mar 2018, 20:44

Obecnie okupuję się na allegro DEERFOS CYRKON 50X2000 gradacja głównie p40 do zgrubnego.
I w zależności co robisz jak nie musisz to nie kupuj drobnej gradacji powyżej 300.

erofrog
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: erofrog » 06 mar 2018, 22:18

Dostałem namiary na kolege z forum knives i zamówiłem kilka pasów na próbe własnie cyrkonowych. Co do gradacji to planuje bawic się w nożyki ale też szlifierka do codziennych prac warsztatowych służyć będzie. W pracy u mnie chłopaki 240 zjechaną to już polerują profile pod chrom 400 z wodą robi lustro( ino pasów nie mamy tylko krążki :D)

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: QoTheGreat » 06 mar 2018, 22:28

No właśnie nawet do noży to większe gradacje robi się ręcznie. Mniejsze ryzyko spartaczenia nieostrożnym ruchem.

erofrog
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: erofrog » 06 mar 2018, 22:56

Nawet nie strasz :D Wykułem swoją pierwsza głownie z resorówki( namęczyłem się strasznie bo pierwsze kucie) i teraz zabieram się za szlifowanie. Jak spierdziele to się za jaja powiesze

erofrog
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: erofrog » 22 mar 2018, 16:04

Panowie a podpowiecie jaki falownik używacie do swoich szlifierek? Do silnika 1.5 kw na 3 fazy

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: QoTheGreat » 25 mar 2018, 20:35

Tani czy dobry?

erofrog
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: erofrog » 25 mar 2018, 22:36

coś pomiędzy :D Ale chodzi mi o to jaki wy macie i czy jesteście zadowoleni D

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: QoTheGreat » 26 mar 2018, 19:15

Falownik to tylko jeden z wielu elementów. Mam dwa falowniki i z obu jestem zadowolony. Nie widzę różnicy w ich działaniu ot po prostu kręcą silnikiem. Wszystko zależy jak się wykona panel sterowania i jak się je zaprogramuje. Zasugerowałbym falownik 1-fazowy, później łatwo przestawić maszynę, nie trzeba gniazdka siłowego. 1500W dla gniazdka jest spoko. Kolejną zaletą będzie możliwość zamontowania zwykłego włącznika zamiast układu na styczniku. Układ na styczniku jest potrzebny do falowników 3 fazowych by wyłączyć wszystkie fazy. Montuje się dwa przyciski, jeden zielony do włączania, drugi czerwony i stycznik.

Kolejną rzeczą ważną w wyborze może być wsparcie producenta. Często oferują pomoc w konfiguracji np. tak miałem z moim SANYO SXS1000, czegoś nie wiedziałem, zadzwoniłem i ustawiłem. Ogólnie konfiguracje falowników oceniam jako trudną a jestem obyty w "komputerach".
Z drugiego falownika jestem zadowolony przede wszystkim z ceny 300zł u chinczyka. Model ECOGOO 9000 z wyjmowanym panelem.

erofrog
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: erofrog » 26 mar 2018, 22:32

Kwestia podłaczenia to już nie problem bo mam osobę co tym się bawi z powodzeniem. Problemem jest to że nagle ziomek od którego mój brat falowniki kupowal woła ceny w okolicach 800zł gdzie jeszcze nie dawno brał po 400. Ale zaczęły mu schodzić no i takie prawo rynku. Dlatego staram się na własną rękę dowiedzieć czy na falowniku za 400zł można pracować ze szlifierką czy nie. Bo nie mam ochoty wydawać na darmo pieniędzy jeżęli nie wykożystam potencjału zakupionego sprzętu. Wole coś innego zrobić za te pieniądze. Z Gniazdem siłowym nie mam problemy bo wyprowadzone mam na każdą ze scian swojej kużni. No i mocy też mi nie brakuje bo 17KW puszczone jest. Mierzyłem i wychodzi że silnik przy szlifierce mam na 2.2kw.

Awatar użytkownika
QoTheGreat
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:05
Lokalizacja: Serock

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: QoTheGreat » 26 mar 2018, 23:10

Czyli jednak 2,2kw zamiast 1,5kw? Na tabliczce danych nie ma? Jesteś pewny? Nieobciążony silnik pobiera jakieś 30 parę procent mocy znamionowej.
To potrzebny większy falownik, w takim razie. Cena będzie znacznie większa. Ogólnie zastanów się nad falownikami ze szczelną obudową np. ten sanyo. W przeciwnym razie będziesz musiał zrobić obudowę chroniącą od opiłków, co może wpłynąć na przegrzewanie falownika.

erofrog
Posty: 27
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: erofrog » 27 mar 2018, 22:57

Tak z pomiarów wychodzi. Tabliczki nie ma. Chyba będę skłaniał się do tego sanyo.

Bronco2
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2017, 17:46
Lokalizacja: Stolno

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: Bronco2 » 03 lut 2019, 22:12

Witam
Mam pytanie czy ktoś trafił na sensowny projekt szlifierki w CADzie.
Nie mogę trafić a jestem cienki w tym programie.

TomekS
Posty: 158
Rejestracja: 26 gru 2010, 20:08
Lokalizacja: Łańcut-Podkarpackie

Re: szlifierka taśmowa

Post autor: TomekS » 03 lut 2019, 23:05

Jak coś, to polecam się z moim zestawikiem blaszek ;)
Jednakże sprzedaję już gotowe wypałki do złożenia szlifierki na własny użytek, a nie sam projekt.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Potrzeba matką wynalazku, a lenistwo jego ojcem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”