Dmuchawa do pieca

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Nie
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2017, 23:49
Lokalizacja: zielona gòra

Dmuchawa do pieca

Post autor: Nie » 24 cze 2018, 16:26

Mam mały piec kowalski z bębna hamulcowego , tak wiem brzmi źle ale wystarczy w zupełności do nagrzania pręta fi18 na odcinku 20 cm lub kawał resora więc mi wystarczy, jednak mam problem z dmuchawą (najpierw tradycyjne suszarka potem elektryczna pompka do materacy z biedronki za 15.99...) jednak czy dmuchawa/nadmuch do tradycyjnych piecy domowych o wydajności +/- 280 m³/h nada się do pieca kowalskiego grzanego węglem drzewnym ? Mam też opcje użycia dmuchawy samochodowej lecz jest ona na 12v i nie wiem dokładnie jak ja podłączyć.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Dmuchawa do pieca

Post autor: Aries » 24 cze 2018, 17:20

Nada się. Zadbaj o regulację ilości powietrza (np. klapką dmuchawy) i będziesz zadowolony.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
szczerbus9
Posty: 37
Rejestracja: 03 maja 2017, 11:11
Lokalizacja: Nowa Aleksandria

Re: Dmuchawa do pieca

Post autor: szczerbus9 » 25 cze 2018, 19:53

Ja mam dmuchawę od pieca c.o. z regulacją z ściemniacza. Sprawdza się dość dobrze, ale regulację trzeba "wyczuć". Polecam też zrobienie "Pilota" z podwójnej natynkowej puszki i dodanie tam wyłącznika (takiego normalnego od oświetlenia)...
Doznałem miłości demona, jestem dumny, że wybrała mnie i zaryzykowała by być ze mną, oraz jestem dumny, że obroniłem ją, mimo... nie jednak się cieszę, że stałem się smokiem. Jestem dumny, że ciało zrównało się z moim szaleństwem.

Duszan
Posty: 70
Rejestracja: 08 sie 2016, 17:15
Lokalizacja: Niechobrz k.Rzeszowa

Re: Dmuchawa do pieca

Post autor: Duszan » 30 cze 2018, 16:44

Witam wszystkich. Dmuchawa do pieca c. o. WPA-120 z klapką daje sobie świetnie radę. Polecam.
Lecioł zając koło kuźni,jaja naprzód a on późni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „NARZĘDZIA - tools”