Ślusarstwo a alergia na kurz

Techniki ślusarskie

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Karol3
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2018, 21:14
Lokalizacja: Pomorskie

Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: Karol3 » 17 maja 2018, 22:28

Witajcie!
Jestem tuż przed wyborem szkoły średniej, bez problemu dostał bym się do technikum/liceum, ale wole mieć fach w ręku i wybrałem zawód ślusarza w szkole zawodowej.
Niestety mam obawy, jestem uczulony na kurz, nie jest bardzo to nasilone tylko w przypadkach kiedy w małym pomieszczeniu jest bardzo dużo kurzu, np przy odstawieniu szafy i zamiataniu kurzu spod niej.
Czy alergia może mi przeszkadzać w wykonywaniu zawodu ślusarza ?
Za odpowiedzi serdecznie dziękuje!

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: Tadek » 18 maja 2018, 06:25

Cześć do szkoły zawodowej musisz przynieść zaświadczenie lekarza medycyny pracy z nim porozmawiaj. jak będziesz miał szczęście ii trafisz doświadczonego lekarza, rozwieje ci on wszystkie wątpliwości. na wizytę się przygotuj zabierz wszystkie dokumenty od swojej alergii, a szkołę zapytaj czy posiada pomiary środowiska pracy. moim skromnym zdaniem powinno być ok, pyły przemysłowe w tym tlenki metali to coś zupełnie innego niż roztocza, ale czy oprócz alergii nie masz np. astmy oskrzelowej?

Karol3
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2018, 21:14
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: Karol3 » 18 maja 2018, 07:16

Nie mam, nawet nie byłem u lekarza z tą alergią bo mam to jak jest na prawdę bardzo dużo kurzu, dziękuję za odpowiedź :)

olek42
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:36
Lokalizacja: Smogóry

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: olek42 » 18 maja 2018, 12:23

Ja bym na twoim miejscu rozważał technikum co prawda uczysz się dłużej ale masz i średnie i zawód co daje ci możliwość i podjęcia pracy w wy uczonym zawodzie i pujscia na studia

Karol3
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2018, 21:14
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: Karol3 » 18 maja 2018, 14:38

Obowiązkowo robie po szkole zawodowej średnie.

Ulfar
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2017, 18:44
Lokalizacja: Dębica

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: Ulfar » 18 maja 2018, 14:53

Miałem podobny problem, jak szedłem do szkoły - jestem uczulony na kurz i pyłki kwiatów ale w żaden sposób nie przeszkadzało mi to na warsztacie. Kwestia porządku w miejscu pracy. Jedynym wyjątkiem była sytuacja kiedy na wiosnę mieliśmy robotę przy montażu ogrodzenia ale to już sprawa pyłków kwiatów. Jeśli chodzi o kurz - nie unikniesz go ale można trzymać względny porządek w miejscu pracy i będzie okej.
Pogadaj z lekarzem jak będziesz robił badania do szkoły.

Dokonałem podobnego wyboru - najpierw zawodówka, a teraz liceum zaocznie i pracować można na tygodniu, nie żałuję.
Jeżeli Pan domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie.

Karol3
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2018, 21:14
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: Karol3 » 18 maja 2018, 17:48

Dzięki za odpowiedź, właśnie mam taki plan życiowy, chce mieć zawód w ręku w zawodówce mam praktyki 2 dni w tygodniu, potem 3 dni a w technikum mam przez 4 lata około miesiąca tylko.

kornik6000
Posty: 32
Rejestracja: 30 sty 2016, 19:16
Lokalizacja: łowicz

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: kornik6000 » 20 maja 2018, 11:15

Jeśli chcesz mieć zawód w reku to wybierz zawodówkę , tam naprawdę mogą cie czegoś nauczyć, sam jestem po technikum i to był mój błąd, a w kwestii kurzu to zależy tylko od tego jak się dba o stanowisko pracy, tak jak pisali przedmówcy tlenki metalu to co innego niż roztocza:)

Karol3
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2018, 21:14
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ślusarstwo a alergia na kurz

Post autor: Karol3 » 20 maja 2018, 20:40

Dzięki za odpowiedź, jutro właśnie składam podanie do szkoły :), mam nadzieje ze zawitam na tym forum jakoś za pół roku odnośnie pracy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ŚLUSARSTWO - locksmithing”