czy warto kupic ten plot

Techniki ślusarskie

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

jachu
Posty: 97
Rejestracja: 02 gru 2015, 08:09
Lokalizacja:

czy warto kupic ten plot

Post autor: jachu » 22 paź 2019, 09:10

czesc, mam do kupienia 40 metrów przęsła ogrodzeniowego z płaskowników i zastanawiam się czy można łatwo to oczyścić ze starej farby poprzez zanurzenie lub inn metod?
chodzi o te przęsła nie wiem czy warto się w to pchać
https://www.olx.pl/oferta/przesla-ogrod ... BQ0G4.html

ceny nowych przesel spora roznica...a tandeta z marketu tez slabo
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, 09:36 przez jachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Saduria
forumoholik
Posty: 1731
Rejestracja: 07 paź 2016, 08:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: czy warto kupic ten plot

Post autor: Saduria » 22 paź 2019, 09:20

Popraw link bo nie działa.

jachu
Posty: 97
Rejestracja: 02 gru 2015, 08:09
Lokalizacja:

Re: czy warto kupic ten plot

Post autor: jachu » 22 paź 2019, 12:26

link poprawiony.
wystarczy to pomalowac hameraidem?

Awatar użytkownika
Vagabundo
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:54
Lokalizacja: Al Mundo

Re: czy warto kupic ten plot

Post autor: Vagabundo » 22 paź 2019, 19:33

Myślę że najłatwiej i najlepiej można to oczyścić korzystając z metody piaskowania, warto popytać w okolicy o cenę takiej usługi.

Ręczne czyszczenie trochę ci zajmie, najbardziej prymitywnymi sposobami jest użycie zmywacza powłok lakierniczych, jednak w zależności od środka, jego skuteczności oraz zastosowanej farby i podkładu może być to ciężkie zadanie. Do tego zdzierasz warstwa po warstwie, skrobakiem lub szpachelką.

Kolejnym sposobem jest opalenie tu można to zrobić albo opalarką elektryczną (tylko musi ona mieć te 550 C bo metal lepiej przewodzi ciepło od drewna) lub opalenie palnikiem gazowym.

Przy zastosowaniu zmywacza powłok lub opalania, następuje czyszczenie co najmniej szczotką drucianą , czasem papierem w trudnych miejscach lub wełną szklaną (druciakiem, nie jestem pewny nazwy).

Co do malowania, to wydaje mi się że nawet przed Hameraidem należy powierzchnię co najmniej zmatować oraz porobić zaprawki z farby podkładowej w miejscach wyszczerbionych, a to też trochę roboty.

Jak ma być bo ma być to można jakoś ogarnąć, ale jak to ma się chociaż prezentować to lepiej wypiaskować dla świętego spokoju, nie piszą w ogłoszeniu że to ocynkowane było. Następnie pomalować. Możliwe że w takiej ilości nie będzie to aż taki duży koszt, jak pojedynczego elementu, warto sprawdzić po firmach.

Raczej odnawiałem elementy drewniane, drzwi, meble - stalowych za dużo nie robiłem, więc to tylko taka luźna opinia z boku...
La filosofía del vagabundo se apoya en la no necesidad de nada y el buen talante de aceptarla sin queja alguna.
Camilo José Cela

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: czy warto kupic ten plot

Post autor: Tadek » 22 paź 2019, 20:11

Oczyścić śrutem, pomalować proszkowo, możesz dać do ocynku. Przy tej grubości płaskownika wytrzyma 30 lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ŚLUSARSTWO - locksmithing”