Mierzenie balustrady schodowej.

Techniki ślusarskie

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 08 kwie 2011, 19:20

ateem Właśnie zastanawiałem jak powstrzymać wypalanie się spawu, przy spawaniu mosiądzu i stali daje boraks , ale przy grzaniu pionowych powierzchni (doginanie na szablonu u klienta itp.) trudno go zastosować, możesz polecić jakiś topnik w paście,żelu coś co będzie się trzymać?

ateem
Posty: 389
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:41
Lokalizacja: ełk

Post autor: ateem » 09 kwie 2011, 09:29

Niestety nie mam doświadczenia w łączeniu stali z mosiądzem/miedzią i nie mogę pomóc.

suchy_5
Posty: 80
Rejestracja: 17 gru 2009, 19:21
Lokalizacja: gdzieś daleko

Post autor: suchy_5 » 22 maja 2011, 12:15

witam kolegów co do mierzenia schodów jak opisywał jolo jeżeli balustrada w klatce schodowej jest dłuższa jak łata to nie wystarczy pobrać wymiaru jak na rysunku od początku do końca lini czerwonej i później przyłożyć kątownik przykładowo sobie to rozrysować na papierze milimetrowym w skali 1:10 ?? może się mylę ale bardzo mnie ciekawi ten temat http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aad ... dc448.html

ateem
Posty: 389
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:41
Lokalizacja: ełk

Post autor: ateem » 24 maja 2011, 07:38

Ja nie używam żadnego kątomierza. Jedyne wymiary jakie biorę to wysokość biegu (w pionie) i jego długość (w poziomie). Jeszcze ilość schodów. Biorę te dane i biegnę z nimi do komputera, odpalam nieskomplikowany program typu "cad" i rysuję to co wymierzyłem. Resztę wymiarów poda mi komputer. Czasami mierzę jeszcze odległość między czubkiem pierwszego i ostatniego stopnia, aby mieć wymiar kontrolny.
Jedna rzecz na jaką uczulam przy barierkach schodowych: nigdy nie widziałem schodów (betonowych), które miałyby przynajmniej 2 jednakowe stopnie. Różnica do 1 cm (w głębokości jak i w wysokości stopnia) to standard.

suchy_5
Posty: 80
Rejestracja: 17 gru 2009, 19:21
Lokalizacja: gdzieś daleko

Post autor: suchy_5 » 24 maja 2011, 18:43

ateem a jeżeli możesz powiedzieć dokładnie którego cada używasz ??

krejzol
Posty: 24
Rejestracja: 10 gru 2010, 19:31
Lokalizacja: Poznan

Post autor: krejzol » 29 maja 2011, 16:31

ateem tu wklejam fotkę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b01 ... 35455.html tam na fotce jest jeden bieg następne biegną w dól czy w górę jak w klatce schodowej narysowałem na szybkiego wymiarowanie czy w taki sposób : od początku biegu miarę zaczepiasz i do poziomnicy pion i poziom w ten sam sposób czy może inaczej , sorry wybaczcie może za proste pytania ale jestem początkującym .Tylko barierka przychodzi do boku biegu a nie na schodach ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „ŚLUSARSTWO - locksmithing”