programy do projektowania

Projektowanie, rysunki, szkice

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Neofita
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2009, 23:14
Lokalizacja: Przemków

Post autor: Neofita » 28 lut 2010, 20:53

http://chomikuj.pl/adammakuch1
Na moim chomiku umieściłem plik ze Sketchup'a "stół 2.skp" (program o którym wspominałem na samym początku). Kumpel kupił sobie kamień na blat i chce żeby dorobić mu nogi do tego cuda. Jak widać mieliśmy kilka pomysłów mniej lub bardziej udanych, koniec końców jego wybór padł na najprostszy wykonany z kątowników, będzie pasował do nowoczesnego wnętrza. Ogólnie prościzna bo w zasadzie ciężko spieprzyć taką realizację więc nie ma większych powodów do obaw. Jednak przy tak pozornie prostych projektach niezmiernie ważne jest wykończenie i czystość wykonania.
Tu pojawia się moje pytanie: jak wykończyć powierzchnię, żeby było widać, że to "ręczna kucizna" a jednocześnie, żeby pasowało do raczej surowego wnętrza i żeby nogi uzupełniały, a nie odwracały uwagę od kamienia, który przede wszystkim jest tutaj atrakcją. Jeśli macie jakieś sugestie to bardzo o nie proszę.

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 28 lut 2010, 23:35

a hasło "cezary"? :lol:

Awatar użytkownika
Neofita
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2009, 23:14
Lokalizacja: Przemków

Post autor: Neofita » 01 mar 2010, 21:39

Sorki, mea culpa, już poprawiłem i powinno być bez hasła.

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 01 mar 2010, 23:08

plik dostępny tylko dla posiadaczy skesczup :-) i to w najnowszej wersji wię c moze wyexportuj z keczupu plik jpg i wstaw tu jako załącznik

to może ja wstawię co zrobiłem tym programem zainspirowany niniejszym postem,
projekt,marzenie, mojego domu z warsztatem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Neofita
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2009, 23:14
Lokalizacja: Przemków

Post autor: Neofita » 04 mar 2010, 20:59


Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 05 mar 2010, 05:22

Ta wysokość do blatu to 450?Jeśli dobrze dojrzałem to za nisko ,to raczej wysokość dla siedziska krzesła.Te rozcapiżone nogi są do niczego będzie się zachaczać nogami.Płyta jest dosyć ciężka,więc konstrukcja pod nią musi być sztywna,powiedziałbym nawet kratownicowa i uciekałbym od pionowego układu nóg-przeszkoda dla kolan.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Neofita
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2009, 23:14
Lokalizacja: Przemków

Post autor: Neofita » 05 mar 2010, 23:20

Jak już pisałem wcześniej ostateczny wybór padł na proste nogi i raczej nie ulegnie już zmianie. Nieprecyzyjnie się wyraziłem, to nie będzie stół tylko ława do "wódki". więc wysokośc jak najbardziej o.k. Jeśli chodzi o wagę blatu to rzeczywiście jest spora i też uważam, że bez solidnej ramy się nie obejdzie.
Jak już pisałem wcześniej nie jest to wybitnie skomplikowany projekt, jednak samo wykończenie powieżchni może mu nadać niebanalny "look" jeśli macie jakieś pomysły to piszcie.

Awatar użytkownika
Neofita
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2009, 23:14
Lokalizacja: Przemków

Post autor: Neofita » 06 mar 2010, 08:35

Powierzchnia przez "ż" :-o :-o :-o :-o Głupi ja ;-)

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 08 mar 2010, 06:58

Do wódki? Chyba do sake to wtedy wysokość o.k. jak się siedzi w kucki.
Kontakt 517355290

Pynio
Posty: 12
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pynio » 08 mar 2010, 08:09

Gdzie znajde te rysunki, ktore byly tutaj zamieszczone?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 08 mar 2010, 08:12

Jeśli chodzi ci o twoje to na poprzedniej stronie.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
Neofita
Posty: 19
Rejestracja: 06 gru 2009, 23:14
Lokalizacja: Przemków

Post autor: Neofita » 08 mar 2010, 20:35

No i czepił się Banan wysokości. Rozumiem twoją troskę ale tak już zostanie i basta. Pozdrawiam i za radę dziękuję.

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 17 mar 2010, 19:40

witam wszystkich , dostałem info od Technobox że jest wersja demonstracyjna i można ją pobrać i wypróbować

Technobox GmbH

Tenado METALL 2010
Program projektowy dla rzemiosła metalowego

Miło nam poinformować, że jest już dostępna do pobrania w pełni funkcjonalna wersja demo!
Prosimy o wypełnienie formularza i odesłanie go nam drogą internetową. W kolejnych wiadomościach e-mail prześlemy osobiste kody dostępu oraz wszystkie informacje dotyczące pobrania i instalacji oprogramowania.

To wszystko, co należy zrobić, aby móc w pełni wypróbować przez 30 dni funkcje programu Tenado METALL!

Chcemy, aby Państwa wejście w świat komputerowego wspomagania rysunku było jak najprostsze. Chętnie zaprezentujemy, podczas szkolenia on-line przez internet i telefon, pierwsze kroki w wersji demo Tenado METALL. Już dziś zapraszamy do umówienia terminu szkolenia pod bezpłatnym numerem 00800 49 11 620.

Wersja demonstracyjna i szkolenia on-line są oczywiście bezpłatne i bez zobowiązań!

Zachęcamy również do przekonania się o wydajności naszego oprogramowania ogladając prezentacje video. Więcej informacji na temat Tenado METALL 2010 znajdziecie Państwo tutaj: www.tenado-metall.pl

W razie dalszych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Serdeczne pozdrowienia z Bochum

Magdalena Pütz


Telefon:
Fax:
E-Mail: +49 (0)234 / 9559-255
+49 (0)234 / 9559-256
magdalena.puetz@technobox.pl


wchodzimy linkiem poniżej potem klikamy tenado metal i wersja demo wypełniamy tabelke

http://www.tenado-metall.pl/

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 01 kwie 2010, 22:19

Witam jestem nowy na forum chcialbym sie przywitac i wypowiedziec wzgledem programu ja uzywam solid edge d2 drafting program bardzo prosty z wieloma mozliwosciami.
Uprzedzajac pytania nie nie narysuje jakiegos super motywu roślinnego ale np mozna zrobic szblon ktory zawiera przeslo ogrodzeniowe ( same prety ewetualnie luk i groty) i do tego recznie dorysowac ornamet bynajmniej ja tak robie i nie denerwuja mnie krzywe linie ogrodzenia. pozdrawiam

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 12 kwie 2010, 16:08

sprawdzilem pobralem tanado metal i wedlug mnie kiszka jest taki jakis nie dopracowany i ciezki w obsludze albo poprostu przyzwyczailem sie do solida i mimo ze nie posiada gotowych projektow ogrodzen i tego barzedzia do robienia zawijasow to i tak mi sie szybciej i przyjemniej na nim pracuje ale to tylko moje odczucia
Prosze o wyrozumialosc ucze sie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROJEKTOWANIE - design”