Pomocy! Kupno kowadła

Sprzedaż, kupno, zamiana, zlecenia, Forum moderowane

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

LOCI
Posty: 123
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:33
Lokalizacja: Ornontowice

Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: LOCI » 29 lis 2020, 12:58

Cześć.
Szukam i szukam i poluje na jakąś okazję... Chciałbym kupić w końcu jakieś pożądane kowadło.
Nie ma co ukrywać, że w najbliższym czasie na przełomie kilku lat na pewno będę używał go w większość do kucia noży. Dlatego raczej nie potrzebne mi nie wiadomo jak ogromne kowadło....
Podpowiedzcie czy taka oferta jest godna uwagi? Może ktoś z was miał styczność z takim kowadłem i może określić jego wytrzymałość.
A może ktoś z was ma na sprzedasz swoje lub zna jakąś dobrą oferte😃
Z góry dziekuję za podpowiedzi!

https://m.olx.pl/oferta/kowadlo-kowalsk ... EYRwm.html

graffic

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: graffic » 29 lis 2020, 13:51

ja tego kowadła nie lubię :) - przyczyn jest kilka, ale nie o tym

jak musisz (bo nie chcesz czekać) - to kup - przejrzałem inne oferty i w sumie nic ciekawego, w rozsądnej cenie nie ma (sprzedających, ciut pojebało z cenami)

https://www.olx.pl/oferta/kowadlo-ok-10 ... 53956d3ae5 - ewentualnie możesz się zastanowić nad takim (ale przed zakupem, poproś o lepsze zdjęcia)

co do zasady - czynni kowale - raczej nie sprzedają, czasem ktoś tam odstąpi jakieś, ale to rzadkość :)

LOCI
Posty: 123
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:33
Lokalizacja: Ornontowice

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: LOCI » 29 lis 2020, 14:25

No z tymi cenami to racja... Będę jeszcze myślał...
A może w wolniejszym czasie uchylisz rąbka tajemnicy @graffic czemu nie lubisz tych kowadeł?

Coś jeszcze znajomy z tuneli mówił, że jego dziadek ma jakieś kowadło, może tamto okaże się lepszym wyjściem.

LOCI
Posty: 123
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:33
Lokalizacja: Ornontowice

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: LOCI » 29 lis 2020, 14:26

A to co wysłałeś pojadę osobiście zobaczyć, bo mam 5 km😝

graffic

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: graffic » 29 lis 2020, 22:28

Żadna tajemnica - primo - wykonanie, odynarne odlewy zdogrzewana bitnia (czesto przehatowane) , secundo - wyglad i uzytecznosc; maja kiepski kształt, co w połączeniu ze średnią jakością slabo sie sprawdza; quatro - rog, nieforemny, rdynarny ksztalt, bez prosto-zbieznego zejścia, tylko jakiś taki beczulkowaty, quinto - ponieważ trzon jest odlewany - czesto zawiera wady odlewnicze

To tak w ogolnym zarysie :)

5km ? To cos slabo szukales w okolicy - ale skoro jedziesz, to masz szanse zobaczyc i targowac sie :D

buskeros
Posty: 102
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: buskeros » 05 gru 2020, 13:22

Może masz kogoś kto pracuje na jakiś warsztatach szkolnych? Czasami leżą tam naprawdę zapomniane ''skarby'' warto popytać wśród znajomych.

LOCI
Posty: 123
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:33
Lokalizacja: Ornontowice

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: LOCI » 06 gru 2020, 14:50

Wypytywałem... Niestety nic z tego😒
Czekam już na kowadło z woj. Pomorskiego😁mam nadzieję, że dojedzie😁

LOCI
Posty: 123
Rejestracja: 29 paź 2019, 20:33
Lokalizacja: Ornontowice

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: LOCI » 06 gru 2020, 19:04

Jakiej średnicy pień będzie bezpieczny pod 100 kg'owe kowadło o długości 60/65 cm?
Pod moją szyną(aktualnym kowadłem) mam dębowy duży pień, ale wolałbym sobie zostawić ten zestaw. Bo fajne krzywizny ma to kowadełko i wydłuża się na nim dobrze. Dodatkowo w przyszłości zamontuje jeszcze na nim imadło kowalskie i będzie jak znalazł😁

graffic

Re: Pomocy! Kupno kowadła

Post autor: graffic » 06 gru 2020, 19:53

pień minimalny - pod stopę kowadła tylko - zmierz szerokość / długość stopy, wybierz maksymalny wymiar, dodaj ok 5-7 cm - i to będzie Twoja średnica pnia (oczywiście pnia (najlepiej odziomek) okorowanego)

drewno albo ciężkie (dąb, buczyna, grab, wiąz itp.) - albo miękkie (topola, lipa) - lepsze drewno cięższe, lepiej stabilizuje kowadło

ODPOWIEDZ

Wróć do „TARG - trade zone ”