Balustrada

Tematy nie zawsze związane z kowalstwem

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Balustrada

Post autor: rav08 » 12 paź 2015, 21:40

mam do zrobienia balustrade z podestem z blachy ryflowanej niby wszystko proste tylko musze to ocynkować.Balustrada z profila mocowana do blachy w mniej więcej czerwonych punktach to co na żółto to wygięcie blachy srodek w dół boki do góry.Myślałem żeby to zrobić blachy mm i tak się zastanawiam czy się nie wygnie przy ocynkowaniu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 12 paź 2015, 22:05

Ostatnio widziałem blachę 5mm pogiętą jak papier właśnie po cynkowaniu.Zrób jakąś ramę pod to i gęsto daj spawy.W cynkowni zaznacz żeby nie studzili tego w wodzie ,tylko niech stygnie samoistnie.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Re: Balustrada

Post autor: Arkadi » 12 paź 2015, 22:07

rav08 pisze:mam do zrobienia balustrade z podestem z blachy ryflowanej niby wszystko proste tylko musze to ocynkować.Balustrada z profila mocowana do blachy w mniej więcej czerwonych punktach to co na żółto to wygięcie blachy srodek w dół boki do góry.Myślałem żeby to zrobić blachy mm i tak się zastanawiam czy się nie wygnie przy ocynkowaniu?
Po co ci tyle mocowań.?Chyba ,że duża balu. :?:

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 12 paź 2015, 22:42

tak mi sie narysowało jakoś ;) bedzie z 4,5 mocowań wymiary to jakies 180cm szerokości i 60 głębokości

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Post autor: Arkadi » 12 paź 2015, 22:44

Wedle prawa budowlanego wystarczy 3szt mocowania.

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2015, 20:58
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Raven » 13 paź 2015, 00:32

Przepraszam za pytanie zupełnie nie na temat, ale muszę zapytać :oops:
rav08; gdzie cynkujesz?
Ja (okolice Jarosławia) najbliżej mam do Rzeszowa, jakieś 65 km w jedną stronę na Zachód.
No i ile płacisz za 1 kg cynku?
Arkadi; możesz podesłać link do tej normy?

graffic

Post autor: graffic » 13 paź 2015, 09:11

Raven

prawo budowlane to nie norma - to ustawa :) - i w ustawie prawo budowlane nie ma określonej liczby mocowań - jak chcesz mogę Ci podesłać

to o czym pisze Arkadi to pewnie norma dotycząca konstrukcji stalowych i montażu (nie mam jej) - więc tu Ci nie pomogę

Awatar użytkownika
rav08
forumoholik
Posty: 1222
Rejestracja: 02 wrz 2009, 19:50
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: rav08 » 13 paź 2015, 16:57

Dębica.Klęczany ewentualnie Nowy sącz to zalezy od wielkości cynkowanego elementu cena a bo ja to pamietam 2,17 albo 2,20 za kg ale klientowi liczę 3,30
mocowań będzie tyle ile mi się zrobi 3 będzie za mało 8 za dużo zostane przy 6 pewno tylko tu się nie rozchodzi o mocowanie balustrady tylko o blache

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2015, 20:58
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Raven » 13 paź 2015, 19:14

graffic,

Cieszę się że na forum jest ktoś taki jak Ty, osoba która ogarnia i ma ochotę ogarniać cały ten administracyjny bajzel. Aczkolwiek (nie zrozum mnie źle, nie pisze tego złośliwie pod Twoim adresem, ani też z ironią tudzież sarkazmem), mam to zupełnie gdzieś czy jest to ustawa, norma czy inna fanaberia ze strony urzędników. Interesuje mnie jedynie co ile cm kotwiczyć balustradę aby ustrzec się monologu ze strony klienta który to pozjadał wszelkie rozumy- a takich nie brakuje :(

rav08,

Dzięki za info.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

graffic

Post autor: graffic » 14 paź 2015, 09:07

Raven

nie obrażam się - gwoli ścisłości - adminem nie jestem, więc nie biorę tego do siebie :P

przepisy znam z zupełnie innego powodu (zawodowego) - a ogólnej ignorancji nie popieram (szeroko rozumianej) - bo najczęściej właśnie, ignorancja jest przyczyną problemów - dla przykładu, gdybyś przyjechał do mnie, montować balustradę i zapytany przeze mnie podał mi Ustawę prawo budowalne, jak źródło wytycznych do kotwienia balustrad to zwyczajnie w świecie wyśmiałbym Cię - ok, jestem specyficznym przypadkiem, ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz) - tego typu sytuacje (i podobne), są podstawą podważania profesjonalizmu i fachowości wszelkiej maści usługodawców - czasami łatwiej powiedzieć, że:

- projekt był konsultowany z zaprzyjaźnionym konstruktorem pod kątem utwierdzenia w ścianie / balkonie i wg obliczeń przyjęty system mocowania jest nawet przewymiarowany, ale dla bezpieczeństwa dodałeś parę kotew, śrub itd. żeby na pewno wytrzymało - tu najczęściej pojawia się szeroki uśmiech inwestora, że dołożyłeś naprawdę wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo inwestorowi i jego najbliższym :mrgreen:

dla większości (98 % ludzi) będzie to zupełnie wystarczającą odpowiedzią - bo powołujesz się na inny autorytet :mrgreen:

możesz też się zacząć tłumaczyć - co najczęściej jest przyczynkiem do drążenia tematu przez klienta i każdy moment Twojego wahania jest wykorzystywany przeciw Tobie

cóż - wybór należy do Ciebie

Awatar użytkownika
Raven
Posty: 16
Rejestracja: 03 paź 2015, 20:58
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Raven » 14 paź 2015, 16:51

Niby miałem w głowie to co napisałeś, ale dopiero po przeczytaniu "czarno na białym" widzę że chyba muszę zmienić podejście...
Dzięki za nawrócenie na dobrą drogę :lol:

graffic

Post autor: graffic » 14 paź 2015, 18:30

proszę :)

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3842
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 14 paź 2015, 20:43

Wzruszyłem się...







:mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzmot
Posty: 450
Rejestracja: 04 sty 2013, 20:02
Lokalizacja: strzelce opolskie

Post autor: Grzmot » 14 paź 2015, 21:51

Ja niedawno robilem taki żygownik , i podest mial 35x140 cm i poszlo do ocynku i wyszlo jak ta lala nic nie pogieło. Tylko ze czesto spawalem blache do ramy i dalem duzo poprzeczek . Blacha 5 mm no i tak jqk mowili przedmowcy studzenie Bez wody
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Grzmot
Posty: 450
Rejestracja: 04 sty 2013, 20:02
Lokalizacja: strzelce opolskie

Post autor: Grzmot » 14 paź 2015, 23:09

Jaki wymiar tego luku masz ? Blacha ryflowana to zly pomysl bedzie ci sie tam farba wycierac i bedziesz jezdzil i malowal co trochu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ROZMOWY - hydepark ”