Film,teatr

Tematy nie zawsze związane z kowalstwem

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

buskeros
Posty: 102
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Film,teatr

Post autor: buskeros » 13 lis 2021, 20:51

Tak mi przyszło do głowy że nie samym ''ajzolem''człowiek żyje.
Ostatnio widziałem film ''NIEWIDZIALNE''i zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Może też macie jakieś filmy ,słuchowiska ,książki,które zapadły Wam w pamięć na całe życie.Będę wdzięczny jak się podzielicie swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Awatar użytkownika
piowel
Posty: 16
Rejestracja: 06 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Tuchola

Re: Film,teatr

Post autor: piowel » 15 lis 2021, 16:08

Jako nastolatkowi polecono mi "Moje młode lata" Artura Rubinsteina, głównie dlatego, ze były tam "momenty"... Ja wyniosłem z niej zgoła coś innego: młody pianista, który kształcił się w Berlinie, Paryżu, koncertował w całej Europie równiez dla koronowanych głów. Obracał sie w arystokratycznym środowisku wśród ludzi będących elitą elit ówczesnego świata jak odebrał wybuch Wielkiej Wojny. Cały cywilizowany świat, tak rozwinięty, uduchowiony, gdzie przywódcy stanowili wszak rodzinę nagle pryska i ogarnia go amok zabijania. Jak przyjaciele z którymi studiował ci z Berlina, Wiednia, Paryża czy Londynu mogą do siebie strzelać? Absurd! W tym poukładanym, stabilnym, rządzonym mądrością, nauką, manierami może dojść do takiej bezsensownej tragedii?! W Europie?! Z dnia na dzień! To intrygował mnie przez prawie 35 lat. Póki sam nie miałem okazji tego obserwować.
No i teraz już wiem jak małą ilościa mądrosci swiat jest rządzony. Że nie ma nic "na zawsze". A przyczyny wybuchu tego barbarzyństwa były. Moze nie znane artyście brylujacemu na koncertach i bankietach można o nich poczytać ot choćby u Szymona Modzelewskiego w "Jak nakręcić bombę"...
Przetopimy imadła na młoty!
Przekujemy młoty na kowadła!
Zamienimy kowadła na imadła!

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Film,teatr

Post autor: Aries » 19 lis 2021, 14:06

Książki czytałem różne w różnych momentach mojego.....powiedzmy - rozwoju. Jednak zawsze mówię, że największe wrażenie zrobił na mnie "Władca Pierścieni". Dziś już nie czytam takiej literatury, ale pamiętam te emocje kiedy to czytałem.
Później wiele książek mi się podobało ale takich emocji i wyczekiwania kolejnej części (w latach 90 -tych wcale nie była taka łatwa do zdobycia dla chłopaka z zapyziałej wioseczki) to już chyba nie przeżywałem. W pewnym momencie to myślałem, że czytam autentyczną historię a nie wymyśloną bajkę.
Co do filmów to zawsze chętnie, po raz kolejny, obejrzę "Gladiatora", "Incepcję", "Interstellar", (muzykę do nich napisał gość, którego twórczość uwielbiam - Hans Zimmer)
A teraz, powalony Covidem, kompletnie bez sił......zabrałem się za kino polskie. ostatnio była "Różyczka".
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Film,teatr

Post autor: Aries » 19 lis 2021, 14:08

A tak w ogóle dzięki za ten temat. Już w kolejce do obejrzenia są filmy które podaliscie🙂👍
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

buskeros
Posty: 102
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Film,teatr

Post autor: buskeros » 20 lis 2021, 09:09

No to polecam mój ulubiony film polski ''RĘKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE'' koń ,szpada,przygoda,trochę magii.Lojalnie uprzedzam,że na 10 oglądających podoba się jednemu czyli mi ha ha.Ale jak kolega leży powalony Covidem to może da radę

buskeros
Posty: 102
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Film,teatr

Post autor: buskeros » 20 lis 2021, 09:13

Ostatnio zrobiłem sobie wieczór wspomnień i poleciały seriale z dzieciństwa ''PAN SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE'' ''GRUBY'' ''NIEWIARYGODNE PRZYGODY MARKA PIEGUSA'' Filmy z mojego dzieciństwa ale raz na jakiś czas lubię je wałkować po raz enty.
No cóż facet na starość dziecinnieje ha ha

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Film,teatr

Post autor: Aries » 20 lis 2021, 16:01

buskeros pisze:
20 lis 2021, 09:09
No to polecam mój ulubiony film polski ''RĘKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE'' koń ,szpada,przygoda,trochę magii.Lojalnie uprzedzam,że na 10 oglądających podoba się jednemu czyli mi ha ha.Ale jak kolega leży powalony Covidem to może da radę
Powiem Ci, że spróbowałem "Niewidzialne". Dla mnie przedziwny ale jakoś dotrwałem do końca...🙂
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

buskeros
Posty: 102
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Film,teatr

Post autor: buskeros » 20 lis 2021, 16:57

A mnie jakoś ruszył film ''Niewidzialne''z jednej strony nowoczesne biurowce,wieżowce a z drugiej zatęchła niedoświetlona piwnica w starej kamienicy
i ludzie z problemami i niepewnością jutra.

buskeros
Posty: 102
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Film,teatr

Post autor: buskeros » 20 lis 2021, 17:08

''Wojna światów – następne stulecie''taka polska fantastyka w reżyserii Pana Szulkina

ODPOWIEDZ

Wróć do „ROZMOWY - hydepark ”