Balustrady problem z ocynkiem

Tematy nie zawsze związane z kowalstwem

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

upek
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2022, 16:49
Lokalizacja: torun

Balustrady problem z ocynkiem

Post autor: upek » 30 sie 2022, 17:09

Witam forumowiczów,

mam prośbę o opinie odnośnie wykonania balustrad, które zleciłem jednej z firm.
Balustrady stalowe, ocynkowane ogniowo i pomalowane 'farbą zew użytku wchodzącą w reakcje z ocynkiem NOBILES DACH RYNNA'.

Bardzo proszę o opinię odnośnie wykonania balustrad, nam się wydaję, że są źle wykonane, a wykonawca twierdzi, że się czepiamy :shock:

Wszędzie pełno zacieków, paprochów pod farbą. Zaślepki po otworach zostały zaślepione plastikami i pomalowane tą samą farbą - po dwóch dniach farba się łuszczy i sama schodzi, i zaślepki są czarne.
Dodatkowo po montażu różnica w odległościach balustrad od pierwszej podstopnicy to 5,5cm...
Ale najbardziej zależy mi na opinii odnośnie tych zacieków i zadziorów - wykonawca twierdzi, że to normalne po ocynkowaniu ogniowym i powinniśmy mieć tego świadomość, chociaż o niczym takim nigdy nie wspominał.

Dodam tylko, że balustrad jest prawie 30 metrów i gdzie się nie spojrzy to są takie defekty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Balustrady problem z ocynkiem

Post autor: Aries » 30 sie 2022, 20:47

Nie mam doświadczenia z ocynkiem i spawaniem balustrad ale to na moje oko jest źle zrobiona robota. Już nawet same spawy wyglądają bardzo nieestetycznie. Wszystkie "zacieki" po ocynku powinny być oczyszczone przed malowaniem.
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

upek
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2022, 16:49
Lokalizacja: torun

Re: Balustrady problem z ocynkiem

Post autor: upek » 01 wrz 2022, 20:22

Dzięki za opinię, aktualnie wykonawca podejmie się próby szlifowania tych zacieków i 'nierówności'. Podobno jestem pierwszym klientem od wielu lat, któremu to przeszkadza. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

paul0
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2019, 16:01
Lokalizacja: Tychy

Re: Balustrady problem z ocynkiem

Post autor: paul0 » 19 wrz 2022, 23:46

Na zdjeciu 3 od gory to nie jest pospawane a posmarkane. To "spawali" uczniowie czy "spawacze" byli nawaleni jak messersmitty?

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Balustrady problem z ocynkiem

Post autor: Achmed » 02 lis 2022, 19:49

jednym słowem spierniczony materiał a inwestor nabity w butelkę, nie dosyć że ktoś to bardzo niechlujnie pospawał to cynkownia równie niechlujnie to ocynkowała i każdy twierdzi ze jest git i pieniądze również pewnie skasowane jak sie należy.

Ten co robił te balustradę mogł chociaz te pseudo spawy wyszlifowac zeby nie było widac a spierniczony ulany ocynk rowniez potraktowac szlifierka i było by chociaz jako tako a tak usiaść i płakać

Awatar użytkownika
Aries
Moderator
Posty: 2880
Rejestracja: 15 wrz 2011, 21:55
Lokalizacja: Jędrzejewo
Kontakt:

Re: Balustrady problem z ocynkiem

Post autor: Aries » 03 lis 2022, 21:15

Achmed ale Cię tu dawno nie widziałem! :)

Super że jesteś! :)
"Gdy trudu brak, maestrii brak"
Lipali

Awatar użytkownika
Achmed
Posty: 246
Rejestracja: 18 lis 2015, 09:11
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Balustrady problem z ocynkiem

Post autor: Achmed » 04 lis 2022, 17:45

Hej , Witaj ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „ROZMOWY - hydepark ”