Zdjęcia na stronę internetową dla nowej firmy

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Zdjęcia na stronę internetową dla nowej firmy

Post autor: zolwik888 » 13 sty 2014, 08:44

Skąd wziąć zdjęcia na naszą pierwszą stronę internetową? Większość z Was ma galerie własnych prac, co zrobić gdy jesteśmy przed pierwszymi zamówieniami i realizacjami?
Szukałem informacji i najlepiej mieć własne zdjęcia bez obaw o prawa autorskie.
Można znaleźć banki zdjęć z licencją "royalty free" i kupić zdjęcie za niewielką sumę.
Jest to wystarczające do zaprezentowania usług naszej firmy i czekanie na pierwsze zlecenie.
Co jednak, jeśli chcielibyśmy zrobić katalog lub e-sklep z oferowanymi modelami ogrodzeń czy mebli kutych z proponowaną ceną? Wówczas cena zdjęcia z banku wzrasta 10krotnie, będziemy potrzebować kilku lub kilkunastu zdjęć, co może przewyższać nasz budżet..

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 13 sty 2014, 09:21

Znaczy się chcesz prezentować cudze prace jako swoje?
Czy może:
"Nasza firma też tak potrafi" ???
A co jeżeli z pozoru prosty, cudzy wyrób okaże
się ponad twoje siły?

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Qmar » 13 sty 2014, 09:24

wykujcie próbne odcinki ogrodzeń - zróbcie zdjęcia i wszystko gra, a jeśli klient przyjedzie osobiście to pokażecie mu różne przęsła ogrodzenia na żywo, meble to samo
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Post autor: zolwik888 » 13 sty 2014, 11:20

Dara - chciałbym używać tylko i wyłącznie moich projektów nie kopii innych ale jak mam wykuć 15 modeli łóżek, stolików nocnych itp itd to zaczyna się problem chociażby z magazynowaniem przed zbyciem towaru..

Qmar - dzięki, jeżeli chodzi o ogrodzenia to metrowe przęsła wystarczą na pokaz?

Wychodzi na to iż start musi być wolniejszy, za bardzo się rozgalopowałem (ambicja jest! ;) )
Wykuć np. 3 modele i wraz ze zbytem kuć następne i budować bazę własnych produktów..

A co myślicie o prezentacji moich projektów w grafice 3D?
Wypada umieścić coś takiego na stronie czy będzie to wyglądało zbyt amatorsko?

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6489
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 13 sty 2014, 11:32

Jak najdardziej podstrona nasze projekty jest mile widziana i to nie tylko w 3D, Moim zdaniem skany własnoręcznie narysowanych projektów są bardziej wiarygodne.
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
StellArt
Posty: 631
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:06
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: StellArt » 13 sty 2014, 11:36

Zawsze możesz poprosić kolegów z forum, by użyczyli Ci kilku zdjęć i zgody na ich publikacje, mi takowych użyczyli z błogosławieństwem, co prawda nie publikowałem ich, ale pomogły mi zdobyć zlecenia.

Oczywiście klient był świadom z czyjego projektu jest realizacja i nie robiłem z tego żadnej tajemnicy.

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: Qmar » 13 sty 2014, 11:38

Powiem tak:
Jeśli masz firme i ją rozkręcasz a masz czas póki klienci się nie pchają drzwiami i oknami. Zrób sobie kilka takich przęseł (ile one mają mieć nie wiem, ogrodzeń nie robie ale na oko przęsło ma 1,5-2m). Zrobisz pare takich modeli i to może stac - nie zajmuje duzo miejsca.
Wraz z tym jak liczba klientów Ci się zwiekszy będziesz miał więcej fotek na strone zarówno mebli jak i ogrodzeń.
Nie wiem ile masz miejsca ale kilka mebli możesz zrobić i strzelić fotki a później to sprzedać albo niech stoi jak ma gdzie.
Ewentualnie zrób rysunki na papierze, i to pokazuj klientom. W 3D musisz umieć coś takiego zrobić żeby wyglądało dobrze. Może przeglądnij strony innych wykonawców i coś Ci wpadnie do głowy.
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Druid
Posty: 464
Rejestracja: 15 paź 2012, 22:04
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: Druid » 13 sty 2014, 13:33

Pomysl z stworzeniem wzorów ogrodzeń jest dobry, ja osobiscie z powodu braku miejsca ztworzyl bym coś w rodzaju furtek pokazowych, albo może własne ogrodzenie z tych wzorów ? Co do projektów to pomysł wypada swietnie chyba ze masz klijenta który nie zna się na rzeczy, wtedy mogą być "schody" bo wiesz jak jest "panie namalować to każdy może" itp. Pewno wyolbrzymiam ale lepiej się przygotować na wszystko.

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 13 sty 2014, 14:39

zolwik888 pisze: 1- jak mam wykuć 15 modeli łóżek, stolików nocnych itp itd to zaczyna się problem chociażby z magazynowaniem przed zbyciem towaru..


2-A co myślicie o prezentacji moich projektów w grafice 3D?
1 optymista z ciebie :) (ale to dobrze,łatwiej się podniesiesz po upadku) :)
2 Takie stare dziadki jak ja nie wierzą w obrazki, ale młodszy klient
może być zaciekawiony.(narysować to każdy może)

Awatar użytkownika
zolwik888
Posty: 276
Rejestracja: 03 gru 2013, 09:50
Lokalizacja: Głogów/Marl(DE)

Post autor: zolwik888 » 13 sty 2014, 16:35

Pomysł z furtkami mi się podoba, furtki nawiązują do przęseł więc można wyobrazić ogrodzenie w całości. Przede wszystkim zużyją mniej miejsca i stali.
Przeglądając strony rówieśników nie spotkałem się ze skanami projektów aczkolwiek na mojej stronie powstanie taki dział. Dobrze narysowany projekt może bardzo dobrze odwzorować rzeczywisty wygląd.
Katalog i e-sklep zawieszam na czas nieokreślony, czas mnie nie goni więc lepiej zbudować wszystko samemu od podstaw!
W pierwszej kolejności kucie "furtek" na pokaz, strona i reklama. Czas pokaże.
Dzięki za nakierowanie mnie na pewien trop! Dalsze wskazówki mile widziane! :D

Awatar użytkownika
Idol
Posty: 184
Rejestracja: 15 lis 2010, 22:37
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Idol » 13 sty 2014, 17:20

Drobnicą zapełnij puste miejsce na początek,klepnij swój model klamki,liścia,czy innych duperałów w kiku wersjach-roboty mniej niż z dużym gabarytem.Masz potem bazę do wariacji na temat wykończeń...zawsze drobiazg zdążysz usunać jak już obrośniesz w furty :).

Awatar użytkownika
Vanir
Posty: 144
Rejestracja: 22 sty 2014, 21:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Vanir » 01 lut 2014, 22:17

zolwik888 pisze: A co myślicie o prezentacji moich projektów w grafice 3D?
Wypada umieścić coś takiego na stronie czy będzie to wyglądało zbyt amatorsko?
Grafika 3D jest w tej chwili marketingową potęgą. Dobrze wykonany render produktu i możęsz smiało pokazywać każdemu nie martwiąc się o miejsce magazynowe poza kilkoma MB pamięci HDD.

Dla przykładu:
http://www.cmgdesigns.ie/images/sl_5_pr ... dering.jpg Model wykonany dobrze, render słaby.

http://www.jasonharding.co.uk/images/ja ... der_01.jpg Absolutna profeska. Czytelny, stonowany, wyglądający na świetne zdjęcie. Aż się chce podotykać.

Jeśli będziesz w stanie wykonać rendery takiej jakości, lub zlecić komuś zaufanemu kto tego nie spier**** to do katalogu/ prezentacji zamiast zdjęć mozęsz smiało używać. Takich renderów używa każdy szanujący się koncern- bo jest taniej niż produkt (nie trzeba tworzyć prototypu w fazie projektowej).

http://previewcf.turbosquid.com/Preview ... 1Large.jpg Ten render jest słaby, ale klientowi może wystarczyć. Widzi wzór, widzi kolory, do tego tylko wymiary walnąć i gotowe. Poprzednie to konkretne i bardziej skomplikowane produkty, myślę, że do kutych elementów tak zaawansowany render jak zegarek nie będzie potrzebny, ale jeśli będziesz takie miał to tylko in plus.


Rysunki też są dobrym pomysłem, ale muszą być fachowe, przyciągać oko. Np.:
http://static5.depositphotos.com/102614 ... street.jpg

Oczywiście niekoniecznie w kolorze, ale wiesz o co chodzi. Bazgroł (tak mówię na rysunki ogółem, nie tylko na te słabe), który nie jest jasny dla klienta nie może znaleźć miejsca w publikacjach. Takie są dla wykonawcy, koncepty, które wylewa się na papier by ich nie zapomnieć, modyfikować i ew. mieć możliwość powrotu do wersji pierwotnej. Klient lubi wymuskane rzeczy, inne niekoniecznie.

Zdjęcia kutych elementów możesz wykonywać w przygotowanym przez siebie w green-boksie, a potem wyciąć element w programie graficznym i wkleić na białe tło (odradzam kolorowe, białe są najbardziej czytelne). Można to zrobić zwykłym aparatem, przy zwykłym świetle dziennym, na zwykłym zielonym (jaskrawym) materiale. Nie trzeba mieć fachowego zaplecza fotograficznego.

Można też robić zdjęcia produktów z tłem, ale tło musi pasować do produktu, nie może się z nim gryźć i nie może być dominantą. Dlatego na początek polecam green-boxa i białe tło ;)

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 02 lut 2014, 12:10

Fajnie posłuchać młodych ,pełnych optymizmu ludzi :)
Otwartych na nowe technologie i zdobycze marketingu.
Niestety jak zaczniecie zarabiać na prawdę , życie boleśnie zweryfikuje wiedzę ze studiów i innych źródeł opartych na teorii.

Dam taki prosty przykład:
Wchodzę na stronę kowala, widzę zajebistą ławkę.(profesjonalna grafika)
Facet mieszka w miarę blisko, myślę:kupie se to.
Jadę do gostka, mówię:dawaj pan tą ławke z fotki, a on:
Panie to tylko taki rysunek jest, życiu takiej ławki jeszcze nie robiłem, ale postaram się na przyszły miesiac.
Ewentualnie może kłamać że właśnie sprzedał, albo mu złomiarze ukradli.

Tak czy siak, wychodzi na kanciarza i kombinatora.
Oczywiście w rozmowach ze znajomymi czy swoimi klientami tak go przedstawiam.

Jak chcesz robić biznes to musisz oprzeć go na uczciwości i solidności.
I cały czas musisz tego pilnować.
Stracić dobrą markę to jest moment, ale odzyskać ją z powrotem to cieżka praca.

Nakładli wam bzdur w szkole do głów i tyle.

Awatar użytkownika
Vanir
Posty: 144
Rejestracja: 22 sty 2014, 21:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Vanir » 02 lut 2014, 19:19

Dara pisze: Jak chcesz robić biznes to musisz oprzeć go na uczciwości i solidności.
I cały czas musisz tego pilnować.
Stracić dobrą markę to jest moment, ale odzyskać ją z powrotem to cieżka praca.
Całkowicie się zgadzam.

Dara pisze: Nakładli wam bzdur w szkole do głów i tyle.
Guzik wiesz o procesie projektowania i sprzedawaniu projektu. :) Ja Cię kowalstwa uczył nie będę, Ty nie próbuj mnie uczyć mojego fachu.


Na stronę internetową render całkowicie wystarczy. Wymiary są, pełny opis też.
Zakładając jednak, że oferta pochodzi od rzemieślnika kowala, to raczej logicznym jest, że klient chce zobaczyć gotowy wyrób po przyjeździe na miejsce, a nie render.
Rendery są poglądowe, mają sugerować kształt, kolor, wymiary itp. cechy i służą do zobrazowania produktu, a nie są produktem. Nadzwyczaj wielka liczba osób nie posiada wyobraźni przestrzennej (o czym niejednokrotnie się przekonałem), a takie coś tym osobom pomaga sobie wyobrazić jak to może wyglądać. Inna sprawa, że po zamieszczeniu informacji "Produkt wyłącznie na zamówienie, nie posiadamy gotowych egzemplarzy na składzie" załatwia wszystko i trzeba być wyjątkowym kretynem by nie zrozumieć o czym to zdanie informuje.

Awatar użytkownika
Dara
arcyforumoholik
Posty: 2144
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:47
Lokalizacja: Kalembina

Post autor: Dara » 03 lut 2014, 00:18

Ale wiem jak się zarabia pieniądze.
A takim obrazkowym gównem to tylko można ludzi w (narząd płciowy męski/cenzura/) robić
Ostatnio zmieniony 03 lut 2014, 09:56 przez Dara, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”