W jakim banku macie konto

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: W jakim banku macie konto

Post autor: Tadek » 18 lis 2018, 21:36

ing i pko sa

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: W jakim banku macie konto

Post autor: Qmar » 19 lis 2018, 10:14

mbank prywatne i firmowe
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: W jakim banku macie konto

Post autor: Tadek » 23 lis 2018, 10:08

ing i pkosa też są darmowe wystarczy jeden przelew do tfu zus lub us

Awatar użytkownika
Qmar
Posty: 706
Rejestracja: 09 cze 2013, 14:12
Lokalizacja: Łańcut

Re: W jakim banku macie konto

Post autor: Qmar » 23 lis 2018, 12:22

ja w mbanku mam firmowe za darmo, tylko karta płatna ale i tak nie używam
nie znam innych banków to tez sie nie wypowiem
What man is a man who does not make the world better?

Awatar użytkownika
Tadek
Posty: 631
Rejestracja: 09 gru 2009, 13:29
Lokalizacja: Żychlin

Re: W jakim banku macie konto

Post autor: Tadek » 23 lis 2018, 20:00

przy posiadaniu kart jest zazwyczaj warunek zapłacić minimum 300 zł w miesiącu, co w czasach dobrej zmiany oznacza:
tankowanie samochodu jednego, niekoniecznie do pełna,
zakupy w mięsnym,
nieplanowany wypad z kobietą naszego życia kupić bluzeczkę,
same oszczędności, masz 3 karty za 0 zł, nie licząc codziennych zakupów.

Awatar użytkownika
edef
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2019, 00:08
Lokalizacja: Mazowiecki wulkan

Re: W jakim banku macie konto

Post autor: edef » 01 lip 2019, 22:48

Osobiste mam w nest banku bo jest za 0zł.
Na pewno znajdą się osoby, które mogą z praktycznego punktu widzenia wytłumaczyć mi sytuację od strony klienta. Będąc posiadaczami produktów tegoż podmiotu. Czytałem już trochę recenzje i opinie konto NEST Bank ma w przeważającej większości pozytywne. Wiem że zawsze znajdą się malkontenci, którzy nie przeczytali dokładnie tabeli opłat dla nest rachunku. Jednak tutaj chyba nie ma do czego się przyczepić. Prowadzenie NEST konta widzę że jest za prawdziwe 0 złotych. Podobnie użytkowanie karty debetowej nie wymaga co miesięcznych czynności. Takich jak choćby dokonywania regularnych płatności, jeśli dobrze zrozumiałem tabelę prowizji. Rachunek oszczędnościowy nie jest niestety zbyt wysoko oprocentowany. Jednak teraz na rynku bankowym jest posucha w tym względzie. Obniżki stóp procentowych przełożyły się na spadek wysokości odsetek oferowanych przez banki. Nie mniej jednak widzę że opinie o Nest Banku nie zależą przecież od takich czynników. Przeważają jednak argumenty pozytywne, czyli fakt, że rachunek jest prowadzony za prawdziwe 0 zł. Z subiektywnych odczuć i spraw to zauważyłem, że karta płatnicza jest po prostu brzydka. Jednak kto o zdrowych zmysłach wybiera rachunek bankowy z powodu grafiki przedstawionej na plastiku? Na pewno nie ja i nie jest to dla mnie żaden argument. Bardziej interesuje mnie kwestia bezpłatności oraz możliwie niskich opłat dla rachunku, który chcę otworzyć. Jak również opinie klientów o nest banku i jego produktach.
Dawny Bank Smart a obecnie NEST Bank ma wiele kont walutowych (Euro, USD, CHF, GBP). Przelewy przychodzące na konto walutowe w NEST Banku są darmowe. Jednak przelewy wychodzące nie zawsze. Przykładowo przelew środków z konta walutowego prowadzonego w USD do USA to koszt obecnie 4 USD. Jednak wspomniane 9zł pobiera chyba Walutomat, bo bank nie ma takiej prowizji z tego, co czytałem w tabeli opłat. Zarówno dla konta walutowego, jak i opisanego tutaj osobistego Nest Konta. Natomiast z tego, co wiem przelewy wewnętrzne waluty w Smarcie (obecnie NEST Banku) z walutowego na osobiste w PLN są darmowe. Pojawia się tylko różnica kursowa podczas wewnętrznej wymiany, po aktualnym kursie NEST Banku z danego dnia. Sądzę że to dobre rozwiązanie, które ma pozytywne opinie o koncie. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”