Przetargi publiczne

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4298
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Przetargi publiczne

Post autor: Bodar » 08 lut 2019, 10:07

Tatarzyn, w temacie maski Ci odpowiedziałem, ale mam pytanie: czego oczekujesz od Forum, bo na razie "skaczesz" z tematu na temat jakbyś próbował zaistnieć tu w ten sposób.
Lepiej teraz spróbuj swoich sił w przywitalni, bo jak na razie nie napisałeś o sobie ni chuchu ... i co Ciebie interesuje, bo że kowalstwo, to mam wątpliwości.

bjones
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2017, 09:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetargi publiczne

Post autor: bjones » 09 lut 2019, 10:02

SIWZ - tam jest wszystko opisane + możliwie najniższa cena. Ot i cały przepis na sukces w przetargu, ale czy także sukces finansowy?
I w większości przypadków przetargów powinno to zadziałać. Trochę trudniej jest w przypadku tych największych inwestycji, bo w ich przypadku trzeba posiadać kapitał, także kapitał ludzki, know-how i często wielu podwykonawców.
Często firmy łączą siły w celu wygrania określonego przetargu. Tematyka ta szerzej została np tutaj opisana.

Awatar użytkownika
Arkadi
Posty: 875
Rejestracja: 20 sty 2012, 21:39
Lokalizacja: Boleslawiec
Kontakt:

Re: Przetargi publiczne

Post autor: Arkadi » 02 mar 2019, 14:53

tatarzyn pisze:
08 lut 2019, 13:15
Sorry, nie przywitałem się? Myśląłem, że już to zrobiłem - okey, w wolnej chwili napiszę coś o sobie i się przywitam :)
Naprawdę myślałeś, że się przywitałeś.??? :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Rafal L.
Posty: 707
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:28
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Re: Przetargi publiczne

Post autor: Rafal L. » 31 mar 2019, 12:26

Startując w przetargach musisz mieć dobre układy albo znać kogo trzeba.Niestety takie są realia zwłaszcza w małych miejscowościach.Gdzie przy przetargach wygrywa tylko jedna firma.Znam to z autopsji jak były szef wprost powiedział ze przed przetargami odwiedza kogo trzeba albo daje procenty od wygranego przetargu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”