Odprowadzenie spalin

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Michal1987
Posty: 187
Rejestracja: 22 lip 2013, 23:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michal1987 » 08 sty 2014, 22:00

rura do komina odpowiedniej fi i wentylator wtłaczający powietrze do pomieszczenia załatwi Ci wszelkie problemy

Awatar użytkownika
Siewca
Posty: 173
Rejestracja: 13 gru 2013, 13:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Siewca » 11 sty 2014, 00:11

Co do deflektora - jak najbardziej. po pierwsze jak mówiłeś rozgrzany element spowoduje szybszy ruch powietrze w góre, czyli po chłopsku cug. dwa - deflektor sprawia, że pole wlotu jest mniejsze od pola wylotu co w górnej części komina tworzy dodatkowe podciśnienie wysysające z dołu.

Jeśli to nie pomaga to można stworzyć sztuczny cug - wentylator-wyciąg zamontowany gdzieś na końcu komina ( żeby się nie nagrzał zbytnio )

ale pkt. 1 i 2 powinny wystarczyć.

Fizycznie to powinno się udać. A jak zawiodą wszystkie 3 punkty to postaw komin na 3 m szeroki, na 100 wysoki, i zamontuj w kuźni wbite w fundamenty mocowanie do skórzanej uprzęży bo cię wciągnie do komina ;P
Ogień płonący w twoim sercu, to i młot myśli w twojej głowie - to najpotężniejsza kuźnia. Świat jest twoim kowadłem.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re:

Post autor: Bodar » 19 gru 2016, 16:33

Bobodar pisze:Poruszam ponownie ten wątek ponieważ jestem w trakcie budowy swojej kuźni i przymierzam się do ..................
No i po prawie trzech latach powróciłem do tematu. Przekrój komina (14 cm x 14 cm) pod jaki jestem podpięty, daleki jest do idealnego wyciągania spalin. Żeby poprawić wyciąg spalin postanowiłem JEDNAK dodać deflektor. ale nie taki jaki najczęściej się stosuje, w postaci odwróconego stożka, lecz ze względu na małą przestrzeń, na próbę zawiesiłem profil setkę (był pod ręką) o długości ok 35 cm.
Zadziałało :>
SAM_3256.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”