Mały miech

Oświetlenie, ogrzewanie itp.

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

kuń
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2021, 20:59
Lokalizacja: nadmorska

Mały miech

Post autor: kuń » 16 lis 2022, 20:43

Witajcie. Potrzebuje mieć maly miech.mieszek raczej. Ma dmuchac w wylepiony z szamotu malutki piecyk "kopółkowy" nadmuch idzie prze otwor usytulowany na science bocznej przy dnie. Wyglad pieca pomijamy. Chodzi o miech. W piecyku ma być grzane na weglu drzewnym miedź i srebro. Druty,blachy,plaskowniki. Tylko do zmiekczenia po kuciu. Ma to być skrótowe pokazanie jak mozna z plaskownika itp wykuć krzyzyk czy podobne formy. Jak zdobic prostymi nabijkami. Więc nie musi być tam super wielkiego nadmuchu. Kombinuje jak zrobić miech.troszkę poczytalem i forum i obrazki w necie. Mam skórę miękką ,wycialem kawalek jaki mi sie wydawalo że będzie ok, dlugość 98 cm szerokośc najwieksza 38. Do tego wycialem ze sklejki 2 migdaly a na ich krawedziach dodalem kolejna warstwę sklejki by było do czego przekleić i przybić skórę. Zerknijcie cY dobrze kombinuję.cz coś zmienić. Wymiary migdalow.30 dlugie na 22 szerokie . Oczywiscie będę dodawal zawory. Czyli mamy dolny migdal bez zaworu. Środkowy migdal z zaworem i gorny z zaworem. Doczytalem że objetość komor ma być 2do 1 na korzyść górnego. Mocowanie skory bedzie butaprenem i gwożdzikami. Czyli smarnięcie krawędzi migdalow i dodanie skory mocowanie na gwoździki.zaczynam.robote od srodka i naciągam skore równomiernie. Zakladka na wierzchu migadlow bedzie jakies 2 cm. Starczy? Uszczelnione klejem.plus male gwozdziki texy. Migdal środkowy. Pogrubiona krawędź do 3 grubosci sklejki czyli kolo 2cm . Na srodku bedzie zawor . Jaka wielkosc? Jakies sugestie? Kształt? W ten srodkowy migdal wmontowalem zwykly zawias .zawias bedzie przykrecony do grubszego kawalka drewna juz przhmocowanego do dolbego migdala.to bedzie...nosek? W tym kawalku drewna wywiercę otwor do wsadzenia miedzianej rurki, bedzie to dysza . Skórę dookola srodkowego migdala planuję przykleić i przybić niejako dookola. Zrobie nacięcia tam gdzie skora zaczhodzi na zawias.jest troche wiecej skory bo cialem z zapasem. I te 2 zakladki..po jednej z kazdej strony przyklejam do krawedzi migdala srodkowego w okklicy zawiasu.i dobijam gwozdzikami. Czyli tworzymy 2 niezalezne szczelne mam nadzieje komory pomiędzy dolymm a środkowym migdalem. Połączenie tylko przez zawor....wlasnie jakiej ma byc wielkości? I podobnie rozwiażę sprawę gornego migdału. Czyli również dodany kawalek drewna.do niego dodany zawias i jak wyzej pisalem sklejone dookola na zakladkę . Kwestia zaworu gornego. Jakies podpowiedzi? Mam nadzieje jasno to opisalem.

kuń
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2021, 20:59
Lokalizacja: nadmorska

Re: Mały miech

Post autor: kuń » 16 lis 2022, 20:54

Fotkj
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kuń
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2021, 20:59
Lokalizacja: nadmorska

Re: Mały miech

Post autor: kuń » 16 lis 2022, 22:45

Chodzi mi o takie obicie migdałów skórą. Tam gdzie czerwona linia będzie przecięta skóra żeby mogla minąć zawias. Calośc poklejone i na gwoździki ,będą zakladki z obydwóch stron, zachodzące na siebie .

kuń
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2021, 20:59
Lokalizacja: nadmorska

Re: Mały miech

Post autor: kuń » 16 lis 2022, 22:47

Fot
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Mały miech

Post autor: Bodar » 17 lis 2022, 15:22

kuń pisze:
16 lis 2022, 20:43
/.../ mamy dolny migdał bez zaworu. Środkowy migdał z zaworem i górny z zaworem. /.../
Raczej odwrotnie, górna komora z zasady służy jako magazyn powietrza i dzięki grawitacji doładowuje powietrzem palenisko gdy dolna ma przerwę w pompowaniu.

Tu masz prawie wszystko w temacie
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAE

kuń
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2021, 20:59
Lokalizacja: nadmorska

Re: Mały miech

Post autor: kuń » 18 lis 2022, 14:23

Dzieki. Temat czytalem. Tyle ze u mnie miech ma zawor wlotowy na górnym migdale .mieszek bedzie leżal na stole,ławie. Będzie tam przymocowany a poruszać sie bedzie tylko gorny migdal..tak kombinuje.

Awatar użytkownika
Bodar
weteran forum
Posty: 4299
Rejestracja: 01 sty 2014, 11:21
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Mały miech

Post autor: Bodar » 18 lis 2022, 17:37

Też jakaś opcja. Każdy kuje jak mu leży :)

kuń
Posty: 28
Rejestracja: 06 sie 2021, 20:59
Lokalizacja: nadmorska

Re: Mały miech

Post autor: kuń » 19 lis 2022, 10:01

Gorzej jak mu nie leży a kuje ,albo jak leży krzywo a kujący sie dziwi że zamiast miecza to szabla albo korkociąg wychodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „BUDOWA KUŹNI - build a workshop”