Dotacja z Uni

O tym jak zarobić pierwszy milion;)

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 15 kwie 2010, 15:34

Po przestudiowaniu zasad przyznawania funduszy na działalność doszedłem do wniosku,że mogę to sobie ten pomysł wybić ciężkim młotkiem,bo uruchamiałbym działalność poza m.st.Warszawa gdzie jest mój rodzimy U.P. Nie mogę z tych środków kupić również środka transportu,na którym mi najbardziej zależało. :evil:
Kontakt 517355290

kin241
Posty: 444
Rejestracja: 07 paź 2009, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kin241 » 15 kwie 2010, 21:08

Miejsce działalności chyba nie ma znaczenie. Na pewno dobrze sprawdziłes? W innych rejonach Polski mozna kupic srodek transportu z takiej dotacji.

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 15 kwie 2010, 21:16

Ja kupiłem używany samochód tylko że za pieniądze z PUP
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 15 kwie 2010, 22:09

Kilka miesięcy temu miejscowy macher dostał dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP i zakupił używane renault kangoo + 5 ton stali. Po czym przyszedł do nas z propozycją odsprzedaży nam owej stali. Był w nieciekawym stanie psychicznym, bo prosił o ratunek i nie wiedział co dalej ma robić. Od tej pory się nie pojawił. Nie tędy droga. Podstawa to dobry park maszynowy.

Awatar użytkownika
harlem
Posty: 725
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:12
Lokalizacja: Mosina
Kontakt:

Post autor: harlem » 15 kwie 2010, 22:16

Banan, mimo wszystko skoro zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą to i tak postaraj się o pieniążki bo to zawsze bezzwrotna dotacja, którą szkoda zaprzepaścić. Jest tyle innych rzeczy niezbędnych które możesz kupić nawet jak się na 100% okaże się, że nie można wziąć na używany środek transportu. Nie odpuszczaj.

Awatar użytkownika
Agnieszka Pasek
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:06
Lokalizacja: sanok

Post autor: Agnieszka Pasek » 15 kwie 2010, 22:44

Harlem racje ma,dotacja prawidłowo rozliczona jest pomocą bezzwrotną -warto powalczyć-sprzęt się przyda zawsze,a za zyski z pracy pojazd kupisz.

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 16 kwie 2010, 05:15

Tak tylko jest jeszcze problem nazwijmy to terytorialny.Ubiegając się o pieniądze z up w-wa,muszę działalność uruchomić w Warszawie.Ale wybiorę się jeszcze do pup w Łukowie i dopytam czy w takim razie nie mógłbym się ubiegać o fundusze u nich skoro działalność uruchamiałbym na ich terenie.
Kontakt 517355290

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 16 kwie 2010, 07:26

o dotacje musisz się starać z tego UP do którego należysz nie istnieje inna możliwość,tak samo pierwszy raz słyszę żeby można sobie kupić za te pieniądze samochód :?: czy my rozmawiamy o tych samych środkach :lol: dodam tylko tyle że sprzęt to podstawa samochodem kasy nie zarobisz ja jeżdżę samochodem combi z przyczepą 10 lat i nie zamienię tego w życiu do kowalstwa dostawczak raczej niepotrzebny 8-)

Awatar użytkownika
danny
Posty: 174
Rejestracja: 01 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: świdnica

Post autor: danny » 16 kwie 2010, 08:01

jezeli samochod to narzedzie pracy to chyba mozna ujac go w tych srodkach z UP. tylko ze musi to byc samochod dla firm pickup albo z kratka no i trzeba miec na to fakture tak mi tlumaczyla babka jak otwieralem tatce firme i samochod jest. ja jezdze polonezem truckiem z przyczepa i nic innego nie jest potrzebne. zalety:
sztrucla z wmiare dobrym silnikiem z inst gazowa kupisz za 3000
czesci tanie wiekszosc
naprawisz sam
co z tego ze pogloga zgnila mozna sobie nowa dospawac :)
paka 2.5 m nawet z butla na gaz ramy do ogrodzen przewoze bez problemu
no i spalanie tez nie zabija zaladowany z przyczepa pali do 12 l gazu:)
Prosze o wyrozumialosc ucze sie :)

Marcin
Posty: 802
Rejestracja: 14 gru 2009, 10:13
Lokalizacja: Giedlarowa
Kontakt:

Post autor: Marcin » 16 kwie 2010, 08:30

Robert 2 lata temu dostałem pożyczkę bezzwrotną z UP coś ok 16tyś czy 18 już nie pamiętam. Za te pieniądze m.in. kupiłem samochód dostawczy. Także można kupić samochód :-P
Młodości nie kupisz, ani nie sprzedasz

Robert W.
Posty: 547
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:01
Lokalizacja: Góral z Pienin

Post autor: Robert W. » 16 kwie 2010, 12:32

za moich czasów nie można było auta kupić :lol: a i tak wywalić wtedy całą kasę na auto było by bezsensownie bo pieniędzy nie było za wiele a i auta drogie :-P

Awatar użytkownika
nibylung
Posty: 331
Rejestracja: 08 lis 2009, 18:22
Lokalizacja: zgierz
Kontakt:

Post autor: nibylung » 16 kwie 2010, 19:20

Banan czytałeś mój biznes plan za tą dotacje kupiłem spokojnie narzędzia i samochód ale to była dotacja z unii nie z PUP

Awatar użytkownika
BANAN
arcyweteran forum
Posty: 6485
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:28
Lokalizacja: Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara rękoma czarnymi od pługa

Post autor: BANAN » 17 kwie 2010, 06:24

Te pieniądze z up to też kasa w programie de minimis zadziwia tylko dowolność interpretacji w zależności od regionu.To co w interpretacji jednego urzędu można,to w interpretacji drugiego jest niedopuszczalne. :evil:
Kontakt 517355290

Awatar użytkownika
jolo
forumoholik
Posty: 1117
Rejestracja: 28 sie 2009, 22:15
Lokalizacja: Olkusz okolice

Post autor: jolo » 17 kwie 2010, 07:35

Urzędy pracy rozdają dotacje z własnych środków albo z unijnych , mogą tu być rozbieżności w przepisach, dwa lata temu kolega kupił sobie audi :-)dotacja była EFS
Europejski Fundusz Społeczny , A w zeszłym roku moja żona dostała ze srodków z up i dalej jeździmy starym Fiatem :cry:

Znalazłem tegoroczny wniosek brata , po niedzieli ci wyślę wersję roboczą

Krzysztof_S

Post autor: Krzysztof_S » 30 cze 2010, 19:36

Witam!
Jestem na ukończeniu wniosku o dotację unijną na rozpoczęcie działalności i miałbym prośbę do forumowiczów, którzy otrzymali takie dotacje o przesłanie na mój e-mail kopi swoich wniosków, biznesplanów. Porównał bym je z moim czy aby na pewno wszystko gra. Mogą być również wnioski o dotację z UP. Jak nie przejdzie mój wniosek unijny to złożę w UP.
Adres e-mail krzysztoff6@o2.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „PROWADZENIE FIRMY - run a business”