Rozmowy o tym czemu tu jest tak jak jest.

Tematy nie zawsze związane z kowalstwem

Moderatorzy: Nomad, BANAN, Marcin, Nikiel

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 13 cze 2013, 09:27

Lato piękne a dziewczyny się od tego sonka nargzały, że hej! :)

Jest taka kampamia społeczna "obywatele decydują"
Ściema czy nie ściem, czy coś z tego będzie czy nie to nie wiem. Wiem, że jeśli ktoś kogos interesuje jego społeczeństwo, to powinien się zainteresować akcją, pomysłami, mechanizmami itd.

http://www.youtube.com/watch?v=yJUSMxLJDDU
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3867
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 13 cze 2013, 09:30

Szczerze? Od polityki wolę dziewczyny. A że moja żona to ładna dziewczyna więc mam spokojną duszę. A politycy niech się smażą :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 13 cze 2013, 09:35

ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Grzegorz K.
Administrator
Posty: 3867
Rejestracja: 29 sie 2009, 12:21
Lokalizacja: Ustka/Słupsk

Post autor: Grzegorz K. » 13 cze 2013, 10:05

Podpisałem. Przekonał mnie gość mówiący "Zrób to do dla Piłsudskiego" :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 14 cze 2013, 10:07

Wiedziałem, że taki tekst Cię ruszy:)
Ale tak poważnie mówiąc to tytuł tematu jest o tym dlaczego tak jest jak jest.
Napisaliśmy 18 stron o tym jak ciulowo jest a nie o tym dlaczego tak jest jak jest.

Podsumowująć 18 stron OT :
Jest ciulowo!:)

Skoro wszyscy już wylali swoje bóle to teraz może warto wrócić do sedna, albo do meritum(tylko nie wiem jak się to pisze:) )

Dlaczego? Co lezy u źródła obecnej sytuacji w której znalazła się ludzkość (może warto mówić o całości a nie tylko o naszym pięknym kraju)? Wszyscy lecimy na tej samej kulce przez wielki Wszechświat. 7 miliardów duchowych istot:)

Dlaczego? Jaki jest tego sens? Dlaczego lecąc na ziarenku piasku we wielkim Wszechświecie, zabijamy się między sobą o zasoby tego ziarenka? :)

Dlaczego lecąc se przez ocean energii, nie potrafimy się podpiąć do tej energii? Dlaczego wierzymy, że musimy ciężko pracując wykopywać coś z naszego ziarenka i z tego robić energię? :)
To tak jakby siedząc w pociągu, który zapitala 500km na godzinę, siedzieć i rozkminiać co by tu można było spalić z tego co znajduję się w pociągu, żeby mozna było napędzić małą zabawkową kolejkę parową:)

Dlaczego ludzkość straciła umiejętność logicznego myślenia i analizowania?
Wczoraj na fajc zbuku widziałem ciekawe hasło, że ludzkość to jedyny gatunek na świecie, który wycina drzewa, a potem na zrobionym z nich papierze pisze "ratujmy drzewa":)

To tak jak w kawale o Jasiu. Jasiu puścil bącura w klasie. Pani kazała mu wyjść za drzwi:) Jasio zdziwiomy pyta sam siebie "gdzie sens, gdzie logika? " Wszyscy wdychają, a on ma świerze powietrze:)

Mozna patrzeć na świat z szerszej perspektywy, wtedy można zrozumieć, że Wszystko co się dzieje we Wszechświecie ma dla nas znaczenie, bo to nasza autostrada po której zapitalamy.

Czy kosmici istnieją?:) Odwieczne pytanie.
Tak, istnieją. My jesteśmy kosmitami. HELOUUUUUU!:)
Czy jest więcej kosmitów niż My? A czemu nie? My jesteśmy, a Wszechświat jest dość duży:)
Czy moga być starsi i bardziej rozwinięci (technologicznie, duchowo? )? No raczej:) mogą być też młodsi i mniej rozwinięci.
Czy mogli miać wplyw na nasz gatunek? Skoro my możemy modyfikować geny to inni tez mogą/mogli.
Czy mogli mieć wpływ na naszą kuturę i technologię? :) Wiee podań mówi, o przybyszach, którzy przynosili wiedzą i zakładali cywilizacje. To są podania, mity i legendy. Ale takie mity występuja na całym świacie.

Czy można żyć w innego typu systemie społecznym?

Czy można zmienić swoje wierzenia i przekonania?
Jest taki Pan Kikiz co miał fajne piersi, a potem mu się PISior zrobił:)
Skoro Kukiz się zmienił to i Duma i Dara i inni z nikami na literę D też mogą modyfikować swoje przekonania i wierzenia. Skoro mogą oni, to może i Politycy mogą i elity i Wszyscy co lecą na tym ziarenku pyłku.

Lecimy i lecimy. Życie nasze trwa średnio ze 70 lat. Zamiast se ułatwiać i uprzyjemnić to my się zabijamy bo wierzymy, że tak trzeba:)

Takie np jętki, żyją jeden dzień. Nie jedzą bo nie mają układu pokarmowego. Rodzą się i co robią?
BZYKAJĄ!!!:)
A potem umierają.

I tego Wam wszystkim zyczę tego pięknego dnia. :) Róbcie to co sprawia Wam radość i nie rani innych, a będziemy żyli w raju. I nie zmieniajcie innych tylko siebie. To proste jak "klikanie".
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

dumaeg
Posty: 211
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:36
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dumaeg » 14 cze 2013, 12:30

Nikiel lubisz strasznie lać wodę.
Określiłem w moich postach dlaczego jest źle.
Podałem też możliwości wyjścia z tego.
Nie będę starł się zmienić Twoich przekonań i rad sprawdzających się w społeczeństwie o ograniczonej populacji.

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 14 cze 2013, 13:22

"Nikiel lubisz strasznie lać wodę. "
:) To tak jak I Ty, dlatego ten wątek ma 18 stron:D
Lubisz sobie pogadać, przyznaj... Lubisz sobie pogadać o tym co jest źle:)
Czyi jest coś co lubisz, a nie tylko nie lubisz. Super.

"Nie będę starł się zmienić Twoich przekonań i rad sprawdzających się w społeczeństwie o ograniczonej populacji."

Nie staraj się:)
W przeciwieństwie do Ciebie nie wierzę, że trzeba ograniczać społeczeństwo, żebyśmy mogli żyć normalnie na tym świecie.
Nie trzeba ludzi pozabijać, abo pozamykać jak Ty to doradzasz. Nie trzeba redukować ludzkości do wybranych wybitnych jednostek. Z Tego co mówisz to by Ci to pasowało. Byś mógł sobie powybierać co lepszych i Tworzyć piękny świat. Tylko najpierw trzeba natłuc polityków i innych niegodnych.

Miejsca dla każdego na świecie jest tyle, że jakby Wszyscy ludzie stanęli obok siebie i każdemu dać po 1 metrze kwadratowym to byśmy zajęli 7miliardów metrów kwadratowych :)

Powierzchnia całej kuli ziemskiej to 510,2 mln km2.
Powierzchnia lądów wynosi 149,1mln km2,
a pozostała powierzchnię zajmują morza i oceany.
Europa zajmuje 10,5 mln km :)

Kto pisał maturę z matmy i policzy jaka powierzchnia w kilometrach kwadratowych jest potrzebna, żeby zmieścić 7miliardów ludzi i żeby każdemu dać po 1m kwadratowym?
I jakby powierzchnię Ziemi podzielić na 7 miliardów równych części to jak duża była by ich powierzchnia?

Czy faktycznie Ziemia jest przeludniona? Czy potrzeba nas redukować czy może edukować???

A może zamiast edukacji warto nauczyć młodych ludzi jak się uczyć i jak myśleć logicznie, analizując dane. A nie bazować na wierzeniach i wpojonych przez innych dogmatach.

Religia tak działa. Obecna, oficjalnie nauczana nauka to religia, bo nie jest oparta na badaniach tyko na wierzeniach:)

Duma do jakiej liczby wybitnych jednostek byś nas ograniczył?
Nasa organizuje wylot na Marsa w jedną stronę. Można się zgłaszać. Będą lecieli tylko wybitni;) może to jest pomysł??? :P
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 14 cze 2013, 14:16

Nikiel na jednego Ziemianina przypada wg tych danych 21300m2 powierzchni licząc góry i pustynie i inne bagna 8)

dumaeg
Posty: 211
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:36
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dumaeg » 14 cze 2013, 14:24

Mylisz się Nikiel
Liczy się tylko powierzchnia którą faktycznie można spożytkować.
Odpadają góry, pustynie, tereny zalewowe, lasy, tereny chronione.
Znasz zasady zrównoważonego rozwoju i zagospodarowania przestrzennego , chyba nie?
Pierwsza zasada mówi tereny zalewowe powinny być pozostawione pod łąki.
Kretynizmem jest budowanie na nich gospodarstw, domów i prowadzenie na nich pól uprawnych.
Robi się to jednak.
Myślisz tylko o ustawieniu ludzi, a nie o zapewnieniu im żywności i warunków do życia.
Nie można ludzi wyprowadzić z miast i przekształcić z powrotem w społeczeństwo agrarne, bo na to zwyczajnie, przy tym stopniu rozwoju techniki nie ma miejsca.
2*mylisz się, to ty się domagasz ograniczenia populacji promując permakulturę. :roll:
Ostatnio zmieniony 14 cze 2013, 14:28 przez dumaeg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bey
Administrator
Posty: 2786
Rejestracja: 31 sie 2009, 07:20
Lokalizacja: Bronisze
Kontakt:

Post autor: bey » 14 cze 2013, 14:24

Mam nadzieje, że temat się wyczerpie do Swołowa, bo jak ktoś będzie tam tak marudził, to go młotkiem :P
Lepsze jest wrogiem dobrego

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 14 cze 2013, 16:41

dokładnie jak powiadasz bey :mrgreen:

Talkus
Posty: 359
Rejestracja: 26 sie 2010, 19:39
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Talkus » 14 cze 2013, 17:05

bedzie 20 stron jak nic :D

Awatar użytkownika
Nikiel
Administrator
Posty: 2237
Rejestracja: 28 sie 2009, 21:50
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Nikiel » 15 cze 2013, 09:54

21300m2 to jak duża to działka? Wystarczy na zbudowanie galerii handlowej? :)

Mylisz się Nikiel
Liczy się tylko powierzchnia którą faktycznie można spożytkować.
Odpadają góry, pustynie, tereny zalewowe, lasy, tereny chronione.
Znasz zasady zrównoważonego rozwoju i zagospodarowania przestrzennego , chyba nie?
Pierwsza zasada mówi tereny zalewowe powinny być pozostawione pod łąki.
Kretynizmem jest budowanie na nich gospodarstw, domów i prowadzenie na nich pól uprawnych.
Robi się to jednak.
Myślisz tylko o ustawieniu ludzi, a nie o zapewnieniu im żywności i warunków do życia.
Nie można ludzi wyprowadzić z miast i przekształcić z powrotem w społeczeństwo agrarne, bo na to zwyczajnie, przy tym stopniu rozwoju techniki nie ma miejsca.
2*mylisz się, to ty się domagasz ograniczenia populacji promując permakulturę. :roll: "

Nie do końca wiem o czym Ty rozmawiasz i do kogo adresujesz posty:)
Myślę, że jak skończysz 12 lat to będziemy mogli porozmawiać.
Trzymaj się bracie kowalu:)
ludzie dzielą się na dwie grupy:) pierwsza grupa to ludzie, którzy dzielą ludzi na dwie grupy, a druga to ludzie którzy tego nie robią :P

dumaeg
Posty: 211
Rejestracja: 08 lut 2013, 18:36
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: dumaeg » 15 cze 2013, 15:12

21300m2 to jak duża to działka? Wystarczy na zbudowanie galerii handlowej?
Popełniasz podstawowy błąd merytoryczny podajesz całą powierzchnię kontynentów nie mając danych ile z niej faktycznie, jest możliwa do zamieszkania.
Nikiel jak wyjdziesz z pieluch i przestaniesz ssać mamusi cycek to porozmawiamy.
Jeśli bark Ci podstawowej wiedzy potrzebnej do analizowania faktów, to nauczanie zeszło na psy.

Awatar użytkownika
Salaputro
Administrator
Posty: 678
Rejestracja: 01 wrz 2009, 02:42
Lokalizacja: Mosina k/Poznania
Kontakt:

Post autor: Salaputro » 15 cze 2013, 22:05

Oho zaczynamy się denerwować ... Panowie wrzućcie na luz i przestańcie sobie przytykać bo to do niczego nie prowadzi i tylko zaognia atmosferę . A konfliktów na forum nam nie potrzeba.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „ROZMOWY - hydepark ”